image

Перевірка на поліграфі (детектор брехні)

Перевірка на поліграфі - це не рідкість в наш час, тому таким приладом вже нікого не здивуєш. Наприклад, сучасна людина в будь-який момент може зіткнутися з спеціальним тестуванням під час прийому на роботу. Тоді виникає хвилювання: як себе вести, що робити, щоб пройти перевірку на детекторі брехні?

Так як проходить перевірка та чи законно тестувати громадян через спеціальний прилад?

АО “Асмунд” надає юридичні послуги для громадян та додаткові послуги з перевірки на поліграфі. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що отримаєте всі відповіді на свої запитання.

Перевірка на поліграфіперевірка на поліграфі

Детектор брехні, або поліграф – вид психофізіологічної апаратури, який вважається одним із найважливіших винаходів в світі.

Аналіз даних, які можна отримати при перевірці на поліграфі (в процесі тестування), дає змогу одержати в подальшому необхідну орієнтувальну інформацію та виявити, що саме людина приховує.

Звичайно, в багатьох цей прилад асоціюється з розвідкою чи проведенням слідства. Але, сьогодні, поліграф використовують в багатьох випадках (навіть в побутових питаннях):

  • в кримінальному провадженні - для розкриття злочинів та доведення непричетності, розслідування крадіжок та пошуку речових доказів;
  • в бізнесі - при перевірці найманого персоналу на роботу та в разі службового розслідування;
  • в приватних питаннях - перевірка на поліграфі подружжя (в разі підозри про зраду), дітей (при виникненні підозри залежності від азартних ігор, наркотиків).

Перевірка на поліграфі може тривати до 2-3 годин. Експерт ставить безліч питань, на які потрібно чесно відповідати. Згідно роз'яснень спеціалістів, якщо людина говорить неправду, в неї змінюється психоемоційний стан (порушується ритм дихання, рівень кров'яного тиску і навіть змінюється реакція зіниць очей)  і це фіксується спеціальними датчиками на апараті. Наприклад, стрес чи напруженість, викликані брехнею, збільшують потовиділення і, отже, провідність шкіри.

Надійність методу - перевірки на поліграфі не вважається стовідсотково вірним. Все залежить від схеми опитування, тематики запитань, змісту критичних подій, психофізіологічного стану особи, застосування нейротропних препаратів та інше.

Перевірка на поліграфі, законність проведення опитування не заборонено Законами України. Адже, проведення тестування відбувається за принципами дотримання прав і свобод людини та громадянина. Крім того, спеціаліст-поліграфолог має керуватись такими нормативними актами, як Конституція України, Кодекс законів про працю, Цивільний кодекс, Господарський кодекс та Міжнародні правові норми.

Експерт, що проводить дослідження, має бути об'єктивним, всестороннім, та проводити опитування із застосуванням сучасних засобів техніки.

А головне - кожна людина може дати свою згоду на проведення перевірки на апараті, або відмовитись від вказаної перевірки. Нікого не можна змусити проходити спеціальне тестування.

Перевірка на поліграфі спрямована, насамперед, на захист законних прав громадян та юридичних осіб.

Щоб використовувати детектор брехні та проводити сеанс, не потрібно ніяких ліцензій, оскільки прилад не завдає шкоди здоров'ю людини.

АО “Асмунд” надає послугу - перевірка на поліграфі. Кваліфікований експерт здійснить весь процес якісно, надійно та з дотриманням всіх законодавчих норм.

Звернувшись до нас за консультацією, ви можете дізнатись, скільки коштує пройти поліграф. Крім того, при виникненні проблем, ви можете скористатись послугами детектива.

Поліграф, як доказ в суді

Сьогодні, ведеться багато дискусій, чи можуть результати поліграфічного дослідження використовуватися, як докази в суді. Але, чому ні? Адже, в процесуальних  кодексах чітко зазначено, що до уваги приймаються всі докази по справі. Тобто, відхиляти дані такої перевірки в процесі судового розгляду - не має сенсу.

Тому, законодавство дає змогу використовувати результати опитування з допомогою поліграфа, як доказ, який деяким чином може вплинути на судове рішення.

В судовій практиці використання такої техніки не всі схвалюють. Деякі судді не розуміють, як діє апарат, який може визначити психофізіологічний стан людини, тому не довіряють такому доказу. Інші - ставляться досить позитивно до такого виду дослідження та приймають його до доказової бази.

Згідно кримінально-процесуального кодексу, може бути проведено ряд обов'язкових експертиз. Судова експертиза з використанням поліграфа може бути призначена при розгляді цивільних, кримінальних справ.

Проведення дослідження - перевірка на поліграфі можливе на підставі:

  • постанови слідчого чи прокурора (згідно КПК);
  • звернення сторони захисту – підозрюваного/обвинуваченого/адвокатів (згідно КПК);
  • ухвали суду з власної ініціативи чи за клопотанням сторін/потерпілого (ст. 332 КПК, ст. 144 ЦПК, ст. 81 КАСУ, ст. 41 ГПК).

Результат психофізіологічного дослідження з допомогою поліграфа, може бути прийнятим судом як доказ, лише тоді, коли експертиза була проведена за всіма вимогами законодавства і не було порушено прав та свобод людини. При цьому важливо, щоб експерт правильно оформив висновок та вказав чітко всі результати.

Сьогодні, перевірка на поліграфі - експертиза, яка набуває популярності завдяки високій ефективності і процесі перевірки доказів. Адже, в під час дослідження можуть виявитися нові обставини справи, які не могли бути виявлені раніше.

В будь-якому випадку, варто пам'ятати, що пройти перевірку на поліграфі можуть лише особи, які дали на це згоду. І нав'язати це дослідження силою не можна ні в якому разі. Тому, заява на згоду на проведення тестування із використанням поліграфа є юридичним документом, який прикладається до справи.

В АО “Асмунд” вам нададуть юридичну консультацію кваліфіковані спеціалісти. А якщо потрібна допомога кримінального адвоката, то такий фахівець надасть всю інформацію стосовно законності проведення дослідження з допомогою поліграфа.

скільки коштує пройти поліграф

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: