image

Що потрібно, щоб почати процес розлучення?

Що потрібно, щоб почати процес розлучення

Що потрібно, щоб почати процес розлучення?

У сімейному кодексі вказано два варіанти розірвання шлюбу: за спільною заявою чоловіка та дружини й на вимогу одного з пари. В обох ситуаціях необхідно подавати заяву в органи РАЦСу або в суд. Заяву в РАЦСу можна подати, якщо:

  • Чоловік і дружина спільно, без суперечок, вирішили розлучитися;
  • Відсутні неповнолітні діти;
  • Якщо дружина не вагітна;
  • Один із партнерів визнаний безвісно відсутнім або недієздатним;

Алгоритм дій: Чоловіку та дружині потрібно сходити в РАЦС за місцем реєстрації одного з них. Вони мають мати такі документи:

  • Свідоцтво про шлюб;
  • Паспорти громадян України

З моменту подачі заяви має пройти 1 місяць. Тоді шлюб може бути розірваний. Посадова особа має право дати шлюбу ще один шанс, тоді подружжя може відкликати раніше подану заяву без будь-яких наслідків. У випадку, якщо чоловік або дружина не має змоги з’явитися до РАЦСу потрібно обов’язково підтвердити поважність причини відсутності одного з партнерів документально. Якщо один з партнерів є недієздатним або безвісно відсутній, інший може самостійно подати заяву. До документів необхідно прикріпити копію рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним. Заява до суду подається якщо у сім’ї є неповнолітні діти. Алгоритм дій:

  1. Заява, у якій в повному обсязі необхідно вказати причини розлучення за формою, вказаною у Цивільному процесуальному кодексі України;
  2. Потрібно надати оригінал свідоцтва про шлюб, свідоцтво про народження дитини та паспорти чоловіка і дружини;
  3. сплатити судовий збір, передбачений ЗУ Про судовий збір.

Важливо! Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Наприклад, порушення кримінальної справи по факту завдання шкоди життю та здоров’ю дружини: нанесення тілесних ушкоджень в тому числі.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: