image

Ліквідація ТОВ

Розпочати власний бізнес з нуля та зареєструвати підприємство вимагає багато часу та фінансових вкладень. Але бувають моменти, коли юридичну особу потрібно закрити.

Згідно законодавства, фірма може припинити своє існування двома шляхами - під час реорганізації та при ліквідації ТОВ. Але, щоб побачити інформацію про припинення фірми в державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, потрібно пройти складну процедуру ліквідації.

Адвокатське об'єднання “Асмунд” надає юридичні послуги з ліквідації підприємства. Наші досвідчені спеціалісти допоможуть обрати спосіб ліквідації, підготують всі документи до закриття бізнесу та внесуть дані в державний реєстр.

Так що таке ліквідація юридичної особи?  В яких випадках може бути закриття підприємства?

Ліквідація ТОВВзагалі, ліквідація підприємства  - це припинення юридичної особи, шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Підприємство може припинити своє існування з різних причин: наявність кредиторської  та дебіторської заборгованості, стан активів підприємства, банкрутство та інші випадки. Від цих причин і залежить спосіб ліквідації ТОВ.

Припинення діяльності підприємства можливе за рішенням власника (в добровільному порядку) або на підставі рішення суду.

Але, зауважимо, що ліквідація підприємства за рішенням суду може бути у разі банкрутства, визнання судом недійсними установчих документів або заборони діяльності юридичної особи.

У всіх інших випадках, ліквідація ТОВ проводиться у добровільному порядку.

Але, для того щоб підготувати фірму до закриття, правильно завершити діяльність та уникнути проблем з державними органами, потрібно звернутися до кваліфікованих спеціалістів. Завдяки кваліфікованим юристам АО “Асмунд”, ми  можемо здійснити ліквідацію юридичної особи в будь-якому місті України, незалежно від того, де зареєстроване підприємство.

Відразу попередимо, що процес ліквідації під час воєнного стану в Україні не змінився. Більш того, в цей час є обмеження по доступу до державних реєстрів. Тому, процедура ліквідації ТОВ може затягнутися і до закінчення воєнного стану. Але, такі питання зможуть роз'яснити лише кваліфіковані юристи Асмунд.

Розглянемо основні етапи процедури ліквідації

Перед початком процедури ліквідації юридичної особи, насамперед, потрібно провести аналіз балансу фірми та її установчих документів.

Найпершим етапом в разі ліквідації ТОВ має бути рішення власників. Воно оформляється на загальних зборах засновників протоколом. Зазвичай, рішення приймається членами підприємства, які мають в сукупності більшу частку капіталу в тов. Але в статуті може бути вказано і інше.

Отже, власник (власники) прийняли рішення про ліквідацію ТОВ. Після того, на таких же зборах потрібно створити ліквідаційну комісію чи ліквідатора. Знову ж таки, це все оформляється протоколом. В документі обов'язково зазначаються строки, на протязі яких кредитори мають звернутися до підприємства.

Крім того, підприємство має закрити зобов'язання перед працівниками та партнерами. Наприклад, правильно оформити накази на звільнення, виплатити зарплати та відпускні, закрити договора з контрагентами, перевірити стан банківських рахунків.

Обов'язково потрібно поширити інформацію про ліквідацію ТОВ через друковані ЗМІ. Адже, підприємству потрібно розрахуватися з кредиторами, які можуть висунути вимоги.

Наступним етапом в ліквідації ТОВ має бути подання протоколу про прийняття рішення державному реєстратору. Спеціаліст вносить всі дані в ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців. Потім всі відомості з'являються в податковій службі, фонді соціального страхування.

На завершальному етапі процедури ліквідації, юридична особа має передати всі документи в архів. Після проходження всіх стадій, фірму знімають з обліку податкової, пенсійного фонду та виключають з реєстру.

Адвокатське об'єднання Асмунд здійснить супровід ліквідації підприємства від перших етапів і до кінця.

Взагалі, стандартна процедура ліквідації юридичної особи займає біля двох місяців, а іноді і може тривати до одного року. Тому, найкращим добровільним варіантом буде експрес-ліквідація.

В такому випадку, власник бізнесу, переоформляє юридичну особу на іншу людину. Після того, корпоративний юрист АО “Асмунд” подає документи на державну реєстрацію змін (зміна власника) та готує необхідні документи до процедури закриття.

Експрес-ліквідація ТОВ має певні переваги:

 • швидко (процес триває три дні);
 • зручно - не потрібно проходити перевірки в податковій;
 • дешево (вигідніше ніж в разі банкрутства);
 • не потрібно самостійно проводити інвентаризацію, розрахунки з кредиторами та працівниками.

Звичайно, що така процедура значно полегшує всі етапи проходження ліквідації підприємства. Але, щоб розібратись у всіх моментах, краще звернутися до спеціалістів та отримати юридичні послуги з питань припинення підприємства.

Юридичний супровід юристів АО “Асмунд” в рамках процесу ліквідації ТОВ:

 • повна консультація юриста з питань закриття фірми;
 • аналіз балансу фірми та установчих документів;
 • обрання способу ліквідації (добровільна чи згідно з рішенням суду);
 • підготовка документів та протоколу зборів про прийняття рішення про ліквідацію;
 • подання документів державному реєстратору;
 • допомога в створенні ліквідаційної комісії;
 • проведення переговорів з кредиторами;
 • оформлення звільнення працівників згідно законодавства;
 • закриття рахунків та передача документів в архів;
 • збір документів та оформлення заяви до суду про порушення справи про банкрутство;
 • представництво інтересів фірми в суді.

Адвокатське об”єднання “Асмунд” надає комплексне абонентське обслуговування бізнесу та допомагає як при відкритті підприємства, так і в разі ліквідації.

Експрес-ліквідація ТОВ

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: