image

Отримання ліцензії

Щоб займатися певними видами діяльності, потрібно не лише бути зареєстрованим, як підприємець чи юридична особа. Окремі види діяльності чи види послуг потребують спеціального дозволу (ліцензії) і без такого документу, підприємство, підприємець чи фізична особа не можуть працювати в своїй галузі.

Цивільним кодексом України встановлена спеціальна процедура отримання ліцензії, після отримання якої суб'єкти підприємницької діяльності можуть надавати послуги чи продавати товари.

АО “Асмунд” здійснює посередництво в підготовці всіх документів до ліцензійного органу і надає консультації по правилам отримання ліцензії.

То як отримати ліцензію і для чого потрібен дозвільний документ? 

Для чого потрібна ліцензія

Ліцензія - це документ встановленого зразка, який видається на конкретний термін, для здійснення певного виду діяльності, який зазначається в ліцензії. Якщо ліцензійні умови були не дотримані, то термін ліцензії може перериватись.

Як отримати ліцензію і для кого вона потрібна, вказано в Законі про ліцензування. В офіційному документі чітко прописано перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню. Тому, перед початком зайняття господарською діяльністю, варто дізнатись, чи потрібне ліцензування саме на вашу галузь. А якщо не знаєте, як отримати ліцензію, звертайтесь до юристів АО “Асмунд”, які надають послуги з отримання ліцензій.

Види діяльності, займаючись якими, потрібна ліцензія на здійснення діяльності:

  • банківська та фінансова сфера;
  • діяльність на ринку цінних паперів; 
  • галузь телебачення і радіомовлення;
  • туроператорська діяльність;
  • медична та ветеринарна практика;
  • зовнішньоекономічна діяльність; 
  • охоронні послуги;
  • виготовлення медикаментів;
  • виробництво та торгівля алкогольними напоями та тютюновою продукцією;
  • діяльність у сфері освіти;
  • пасажирські, вантажні перевезення;
  • послуги по працевлаштуванню за кордоном;
  • діяльність у галузі електроенергетики;
  • зовнішньоекономічна діяльність.

Вказаний перелік видів діяльності є не вичерпним і дізнатися про всі інші галузі, які підлягають ліцензуванню, можна в статті 9 та ч.2 статті 2 Закону про ліцензування. 

Як отримати ліцензію і хто може здійснювати ліцензування?

Видавати ліцензії на здійснення певних видів діяльності можуть вищі виконавчі та місцеві органи, встановлені переліком КМУ. Єдиного органу, який видає всі дозволи на всі види діяльності немає. Якщо документ видано підприємству (підприємцю) місцевим органом, то вважажається, що здійснювати діяльність можливо лише на території певного регіону. Якщо ліцензія видана вищим органом ліцензування, то працювати в конкретній галузі можна по всій Україні. 

Також органами, які відповідають за надання ліцензії на зайняття певним видом діяльності встановлюються ліцензійні умови. В циз спеціальних актах прописуються вимоги до кожного виду діяльності (наприклад, технічні умови, знання ліцензіата, умови роботи, спеціальне обладнання). Тому, суб`єкт господарювання, який отримав ліцензію, має чітко дотримуватись умов і правил ліцензування. 

Як отримати ліцензію і які потрібні документи для оформлення?

Як отримати ліцензію

Процедура та перелік документів для отримання ліцензії, можуть інколи відрізнятись, в залежності від виду діяльності. Але, все рівно, законодавство передбачає єдині ліцензійні умови, яких мають притримуватись всі суб'єкти підприємницької діяльності. 

Як отримати ліцензію і які документи потрібно подавати в органи виконавчої влади?

послуги з отримання ліцензій

 Щоб отримати ліцензію, юридична особа чи ФОП повинні подати заяву встановленої форми. АО “Асмунд” надає послуги з отримання ліцензій і допомагає в формуванні всіх документів для подачі в відповідні органи.

Заява на видачу ліцензію має містити такі відомості:

  • Назву юридичної особи (ФОП), ЄДРПОУ, адресу та банківські реквізити чи ПІБ фізичної особи та ІПН і адресу;
  • вид діяльності, зазначеної згідно Закону про ліцензування.

Заява про видачу ліцензії та всі надані до неї документи, працівник виконавчого органу приймає за описом і робить відмітку про прийняття. 

Після перевірки всіх документів, виноситься рішення - видати ліцензію чи відмовити у видачі. Термін прийняття відповідних рішень складає до 10 днів з моменту подання заяви в відповідний виконавчий орган. Після прийняття будь-якого рішення, ліцензійний орган на протязі 3-х днів має надіслати заявнику повідомлення про результат подачі заяви.

  • Рішення про видачу ліцензії. якщо винесено позитивне рішення, суб'єкт господарювання, після отримання повідомлення, має внести плату за виготовлення ліцензії на протязі 30-ти днів. Після такої оплати, ліцензійний орган вносить дані до спеціального реєстра та видає ліцензію заявнику. З того моменту, суб'єкт підприємницької діяльності може здійснювати свою діяльність, дотримуючись ліцензійних умов.
  • Рішення про відмову у видачі. Відмова органом ліцензування може відбутися в разі вказання заявником не достовірних особистих даних або зазначенням не вірного виду діяльності згідно з переліком, встановленим КМУ. Повторну заяву можна подати не раніше, ніж через три місяці після відмови.

Видаються ліцензійні документи на необмежений строк, а в деяких випадках на конкретний строк, встановлений в ліцензії. При порушенні ліцензійних умов під час зайняття певною діяльністю, ліцензія може анулюватися.

Як отримати ліцензію, ви можете дізнатись, проконсультувавшись з юристами.

Але, зауважимо, що при зайнятті видом діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії, передбачена адміністративна відповідальність. А також, при зупиненні ліцензії, потрібно її поновити, а тоді вести діяльність.

В АО “Асмунд” спеціалісти допоможуть вам скласти всі необхідні документи, подати до відповідного органу і в разі виникнення проблем, вирішити з органом ліцензування. Як отримати ліцензію і впровадити систему НАССР, ви можете дізнатись в АО “Асмунд”. Ми надаємо консультації з юридичних питань та допомагаємо в працевлаштуванні за кордоном.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: