image

Впровадження НАССР

Безпечність харчових продуктів має значення не лише при споживанні їжі. Підтримувати низку процедур, виробники повинні від виробництва, переробки, зберігання і до приготування їжі. Для того, щоб продукти і їжа не становили небезпеку для здоров’я людей, важливо контролювати безпеку харчування.

Для цього була розроблена система НАССР, яка націлена на те, щоб здійснювати контроль за безпекою харчових продуктів, починаючи від виготовлення і до продажу та споживання готової продукції. Це міжнародна система управління, яка допомагає виявляти небезпечні хімічні та біологічні чинники, які негативно впливають на продукти харчування.

АО “Асмунд” надає консультаційні послуги підприємствам-виробникам з розробки та впровадження НАССР. 

Що таке система НАССР

Система НАССР - важливий засіб для здійснення контролю за безпечністю харчової продукції. Основними функціями системи є те, що вона слідкує за небезпечними ризиками, які можуть виникнути при виробництві продуктів. Вона не покликана забезпечити якість продукції, вона націлена на розробку заходів щодо безпечності продуктів харчування. Адже, продукт може бути якісно виготовлений, але містити отруйні для організму інфекції. Тому впровадження НАССР і норм системи, допомагає виявляти небезпечні речовини ще на початку виробництва продукції.

Система встановлює виробникам багато різних напрямів в роботі, а саме вимоги до: 

  • приміщень, де зберігаються чи виробляються продукти харчування (площа, охорона, безпека);
  • чистоти поверхонь і меблів (дезінфекція та регулярне прибирання);
  • гігієни персоналу, який працює;
  • зберігання та транспортування сировини; 
  • роботи обладнання (справність всіх елементів, оновлення систем, профілактика);
  • обробки приміщення від шкідників і контроль за їх відсутністю та боротьба в разі появи;
  • зберігання відходів в спеціальних приміщеннях та інші.

Це не весь перелік вимог, які ставляться до виробників харчової продукції. І головне, щоб норми системи НАССР виконувалися і дотримувалися виробниками і постачальниками продуктів харчування.

Виробники, а особливо установи та навчальні заклади, які готують продукти в харчоблоках, мають здійснювати всі заходи по запровадженню системи НАССР. Адже, головне, не розробити документацію, а слідкувати, щоб всі вимоги виконувались і випускалась безпечна продукція. Управління на підприємстві має бути так налагоджене, щоб не виникало ризиків випуску небезпечної продукції.

Впровадження НАССР - важливий момент, як для підприємств, так і для агровиробників, де виробництво і переробка продукції проходить в безпечних умовах. А ці умови і норми мають підтверджуватися не лише одним документом, а і лабораторними дослідженнями, аналізами продукції. Контроль за встановленими нормами, які започатковані згідно принципів НАССР, встановлений на службу України з питань безпечності продуктів та захисту прав споживачів.

Основними позитивними властивостями впровадження НАССР є:

впровадження системи насср

  • покращення процесів виробництва на всіх його етапах;
  • виявлення невідповідності нормам НАССР на початках технологічних процесів і недопущення в подальшому;
  • доцільність використання обладнання у виробництві;
  • користь від продукту і задоволеність клієнта (в тому числі за ознакою безпечності продукту);
  • реалізація всіх вимог і норм, які були поставлені при впровадженні системи.

Так як забезпечити впровадження НАССР і які потрібно подавати документи? 

Впровадження НАССР

Впровадження НАССР забезпечить на підприємстві систему управління, яка буде націлена на контроль за всіма технічними процесами та безпечністю виготовленої продукції.

Впровадження НАССР має починатись з аналізу всіх процесів на виробництві. Для початку, всі виробничі потоки мають розподілятися так, щоб не було перехрещення. Тобто, щоб шкідливі речовини та відходи відділилися від харчових продуктів. Виробничі процеси мають бути налагоджені і мати розділені етапи. А це вимагає опису всіх процесів, налагодження дисципліни працівників та контролю за роботою обладнання.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з метою отримання прибутку і які виробляють/реалізовують продукцію, мають розробляти та впроваджувати принципи, засновані на вимогах НАССР.

Перед початком розробки та впровадження НАССР, потрібно:

  • створити групу з працівників підприємства, які будуть з різних відділів. Такі спеціалісти мають бути обізнані в технологічних процесах, знати основні характеристики харчових продуктів. Але, головне, щоб в групу НАССР входили спеціалісти, які безпосередньо відповідають за безпечність продукції.
  • розробити опис продукту - характеристика, назва, чим оброблений, строк зберігання, умови вироблення і тд.;
  • створена група повинна розписати для кого призначений продукт і як його споживати;
  • прописати, чи потрібно продукт додатково обробляти чи навпаки не піддавати повторній обробці (має бути вказано на етикетці);
  • скласти схему технологічного процесу - від надходження продукції на виробництво, до випуску на продаж;
  • дослідити та розписати небезпечні чинники, які можуть впливати на продукт поза контролем виробника та інші принципи, які є важливими при розробці.

Впровадження НАССР є важливим елементом для суб’єкта підприємницької діяльності, який займається виробництвом чи збутом продуктів харчування. Тому, вся документація має бути правильно складена і норми НАССР мають бути запроваджені не лише на папері, але і на виробництві.

Розробити та впровадити систему НАССР, надати рекомендації стосовно управління процесами можуть спеціалісти АО “Асмунд”. Ми також допоможемо оформити сертифікат ISO та надамо посередництво в отриманні ліцензії для будь-якого виду діяльності.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: