Більшість постачальників, які брали участь в тендерах по закупівлях, зустрічали вимогу стосовно надання сертифікату iso. І сьогодні, на ринку публічних закупівель, замовники, в перелік тендерної документації, часто включають наявність такого документу, як сертифікат iso.  Рішення про сертифікацію товару - є добровільним і ніхто не може вимагати примусово оформити сертифікат якості. Хоча, отримати такий документ не складає великих проблем для кожного підприємства.

Тоді, виникає питання, як отримати сертифікат ісo? І чи правомірно вимагати такі документи в публічних закупівлях?

АО “Асмунд” надає послуги з оформлення сертифікатів якості. Наші спеціалісти нададуть кваліфіковану консультацію по необхідності отримання сертифікату iso та допоможуть в найкоротші строки отримати документ.

Що таке сертифікат iso

Сертифікат iso - це підтверджуючий документ якості продукції та системи управління якістю на підприємстві, згідно з міжнародними стандартами. При підписанні тендерних договорів, замовник вимагає сертифікат для того, щоб бути впевненим в якості куплених послуг чи товарів. 

Сертифікація ісо проводиться згідно стандартів відповідності міжнародної організації по стандартизації. Але, ця організація лише встановлює, які мають бути стандарти, а не займається проведенням сертифікації.

Оформляють сертифікат iso, компанії, які мають повноваження впроваджувати стандарти на фірмах, видавати сертифікати та аналізувати стан підприємства.

Сьогодні, будь-яке підприємство може підготувати перелік документів та оформити сертифікацію послуг, товарів. Тому, коли на публічних торгах, замовники ставлять умову про сертифікат iso, то це не є проблемою. Оскаржувати в Антимонопольному комітеті можливо лише вимоги замовника, які стосуються стандартів відповідності, які ще не вступили в дію, або втратили чинність.

Але, варто пам`ятати, що згідно Закону “Про публічні закупівлі”, замовник має право вимагати від усіх учасників сертифікати якості, де вказанні характеристики товарів.

Міжнародною організацією розроблено багато сертифікатів якості з різних видів діяльності юридичних осіб. Але, при участі в тендерних закупівлях, найчастіше можна побачити замовників, які вимагають сертифікати:

 • ISO 9001 - оцінка управлінської системи підприємства і як вона впливає на якість продукції. Сертифікат надає можливості керівнику побудувати правильну систему управління процесами та контролювати якість товарів, послуг.

 • 18001 - сертифікат містить вимоги стосовно системи управління з питань охорони праці та безпеки роботи на підприємстві. Розроблені стандарти безпосередньо стосуються якості  виробленої продукції. Вказують на правильність бізнес-процесів, на безпечні умови праці та захист навколишнього середовища.

 • сертифікат iso 14000 - міжнародні, добровільні стандарти, які встановлюють настанови стосовно екологічної безпеки. Вимоги, пов’язані з  управлінням процесами та впливом товарів та послуг на навколишнє середовище.

Звичайно, такі документи про якість послуг та системи управління в є Україні добровільними. Але, більшість замовників, включають в перелік документів сертифікат iso, так як турбуються про якість купленої продукції.  

Згідно законодавства, підприємства, які не можуть отримати сертифікат відповідності, можуть подати на тендер технічний паспорт продукту з характеристикою усіх вимог, вказаних замовником.

Необхідність отримання сертифікату  ISO 9001

Міжнародний сертифікат iso 9001 містить в собі вимоги до системи менеджменту підприємства і до організації процесів, які в подальшому впливають на якість послуг, товарів.

Що ж дає компаніям і виробникам продукції наявність даного сертифікату:

як отримати сертифікат iso

 • налагодити ефективну систему управління на підприємстві та підвищити працездатність працівників;

 • підвищити якість продуктів, послуг;

 • отримати перевагу над іншими постачальниками в тендерах, конкурсах;

 • домовитися про співпрацю з іноземними партнерами;

 • отримати конкурентноздатність на ринках країни та за її межами;

 • мати можливість реалізовувати продукцію за європейськими цінами;

 • рекламувати свої послуги та товари з покращеними умовами.

Як отримати сертифікат iso 9001 і які потрібні документи? 

Для оформлення сертифікату з оцінки системи менеджменту якості, потрібно звернутися в органи, які мають акредитацію на оцінку стандартів відповідності. АО “Асмунд” співпрацює з компаніями, які займаються підготовкою документів та видачею сертифікатів ісо. 

Щоб оформити сертифікат iso, необхідні документи:

 • статут підприємства;

 • виписка з ЄДР, або дані про державну реєстрацію;

 • довідка з органів статистики;

 • список керівних осіб та структура підприємства;

 • свідоцтво з реєстру платників податку;

 • штатний розпис, але без розміру заробітної плати працівників;

 • дані про діяльність підприємства - галузь та підпорядкування іншим компаніям (якщо такі є);

 • сертифікати, якщо продукція підлягає сертифікації;

 • ліцензії на продукти, послуги, якщо цього вимагає діяльність.

Сертифікована система якості допомагає багатьом підприємствам не лише налагодити процеси всередині компанії, але і вийти на міжнародний ринок. 

АО “Асмунд” допомагає підприємствам оформити сертифікат, отримати ліцензію та займається впровадженням НАССР. Наші спеціалісти надають консультацію з усіх видів сертифікатів відповідності, здійснюють супровід при роботі з акредитованими компаніями та допомагають при виникненні юридичних проблем.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: