image

Як оскаржити штраф за порушення пдр?

В разі порушення правил дорожнього руху, кожен водій чи пішохід має нести адміністративну відповідальність. Але дуже часто виникають ситуації, коли поліціянти неправильно складають протокол (допускають помилки), незаконно виписують штрафи водіям за різного роду порушення (в тому числі і за паркування). 

Що ж робити, коли потрапили в таку ситуацію? Як оскаржити штраф за порушення пдр та де отримати кваліфіковану юридичну допомогу?

При виникненні таких питань, потрібно відразу звернутися до кваліфікованого спеціаліста в АО “Асмунд” та отримати консультацію в адвоката.

Допомога юриста по адміністративним справам полягає у тому, щоб скасувати з клієнта постанову про адміністративне правопорушення та відновити порушені права. Адже бувають ситуації, коли помилково чи свідомо державні органи складають протоколи. В таких випадках краще звернутися до фахівця і не намагатися вирішити питання самостійно. 

Як оскаржити штраф за порушення пдр?

Як оскаржити штраф за порушення пдр

При оформленні протоколу чи постанови, патрульні не завжди об'єктивно приймають рішення або допускають процесуальні помилки в документах. 

Якщо ви впевнені в тому, що ви не винні, тоді можна спокійно доводити незаконність винесення рішення державними органами. 

Отже, якщо вже така ситуація сталась, і вас намагаються притягнути до адміністративної відповідальності, то найперша наша порада - при підписанні постанови зазначайте, що ви не згодні з рішенням патрульних. Крім того, підпис порушника не означає, що він згоден з порушенням (якщо лише в документі не вказано “я згоден з порушенням”).

Як оскаржити штраф за порушення правил дорожнього руху? 

Відразу зазначимо, що це не складна процедура. 

Після отримання копії постанови, ви маєте право оскаржити це рішення  у керівництва відповідного підрозділу поліції. Але на такі звернення громадян часто не звертають уваги. 

Тому, ми радимо, відразу подавати документи до суду. Адже, час працює не на вас. 

Для оскарження постанови чи протоколу, вам потрібно буде скласти позов, декілька разів сходити в суд, сплатити судовий збір, який в більшості випадків більший, ніж сам штраф. І все це встигнути оформити в строки, встановлені законодавством.

КУпАП встановив стислі строки для оскарження рішення про адмінвідповідальність. У “правопорушників” є лише 10 днів з дня винесення постанови (цей строк може бути поновлено, якщо були поважні причини не звернення до суду).

Однак, якщо ви не встигли і постанова не оскаржена в передбачені строки, то такий документ набуває законної сили та водій тоді вважається законним правопорушником.

Щоб всі питання вирішити вчасно і правильно оформити документи, краще заручитися підтримкою юриста.

 Адвокат по адміністративним справам дотримається всіх строків подання позову, розбере ситуацію та  здійснить супровід клієнта в суді. До того ж, спеціаліст зможе детально пояснити всі права водія та реально надасть відповідь, чи взагалі можливе оскарження рішення.

Отже, звернутися до суду з позовом про скасування постанови про порушення пдр позивач може за місцем своєї реєстрації або за місцем знаходження державного органу (поліції). 

Позовна заява має складатися згідно норм Кодексу України про адміністративні правопорушення:

оскарження штрафу за паркування

  • в заяві має бути вказане обгрунтування, чому саме рішення вважається незаконним (опис ситуації);
  • наведення аргументів про те, що ви не порушувати ПДР чи паркування/стоянки;
  • до заяви можуть надаватися докази - фото з місця події, довідка від дорожньої служби і тд;
  • документ можна надіслати поштою, але вчасно (не обов’язково заносити особисто).

Не знаєте, як оскаржити штраф за порушення пдр, сумніваєтесь в тому, чи варто це робити? Звертайтесь в Адвокатське об'єднання Асмунд та отримаєте повний спектр послуг адвоката з адміністративних справ.

Оскарження штрафу за паркування

Оскарження постанови про адміністративне правопорушення за неправильне паркування здійснюється в такому ж порядку, як і для інших правопорушень по яким незаконно винесенні постанови та оформлені штрафи. 

Спочатку можна звернутися з заявою до керівництва патрульної поліції, де повідомити про порушення ваших прав та винесення незаконного рішення стосовно паркування. Знову ж таки, можна надати докази - фото чи відеоматеріали та довідки дорожніх служб щодо наявності/відсутності дорожніх знаків в тому чи іншому місці. 

Але часто такі заяви ігнорують. Тому, в судовому порядку легше буде довести вашу невинуватість.

Заяву можна подати протягом 10-ти днів, як ми писали вище. Оформлення позову та надання всіх доказів є обов'язковим елементом процедури.

Отже, щоб правильно оформити документи по оскарженню штрафу за парковку, потрібно не витрачати час на роздуми, а скористатися юридичними послугами. Адже юрист-практик може порадити, як краще зробити і куди спочатку звернутися. 

Крім того, звертаємо вашу увагу на те,що професійний адвокат порадить не лише, як оскаржити штраф пдр, але надасть консультацію стосовно доцільності оскарження. 

Тому що, при підготовці позовної заяви до суду про скасування постанови, потрібно подумати, чи не вийде дорожче оформляти подання, ніж сплатити штраф (при оплаті протягом 10 днів сума буде 50%). 

Але, при оплаті штрафу, водій признається офіційно правопорушником, який визнав себе винним в скоєнні адмінправопорушення.

Однак, якщо ж ви все таки вирішили довести свою позицію про невинуватість, але не розумієте, як оскаржити штраф за порушення пдр, тоді краще не звертатись до здорового глузду, а відразу до адвоката.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: