У сімейному кодексі вказано два варіанти розірвання шлюбу: за спільною заявою чоловіка та дружини й на вимогу одного з пари.
В обох ситуаціях необхідно подавати заяву в органи РАЦСу або в суд.
Заяву в РАЦСу можна подати, якщо:
Алгоритм дій:
Чоловіку та дружині потрібно сходити в РАЦС за місцем реєстрації одного з них. Вони мають мати такі документи:
З моменту подачі заяви має пройти 1 місяць. Тоді шлюб може бути розірваний.
Посадова особа має право дати шлюбу ще один шанс, тоді подружжя може відкликати раніше подану заяву без будь-яких наслідків.
У випадку, якщо чоловік або дружина не має змоги з’явитися до РАЦСу потрібно обов’язково підтвердити поважність причини відсутності одного з партнерів документально.
Якщо один з партнерів є недієздатним або безвісно відсутній, інший може самостійно подати заяву. До документів необхідно прикріпити копію рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним.
Заява до суду подається якщо у сім’ї є неповнолітні діти.
Алгоритм дій:
Важливо!
Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Наприклад, порушення кримінальної справи по факту завдання шкоди життю та здоров’ю дружини: нанесення тілесних ушкоджень в тому числі.
Спеціаліст напряму:
© Юридична компанія «Асмунд». 2018-2020