image

Технічна документація із землеустрою

Кожен громадянин України, згідно законодавства, має право отримати безкоштовно від держави земельну ділянку.

При цьому, громадянин, який користується землею та хоче її приватизувати, відповідно до Земельного кодексу України, має подати заяву до державного органу за місцем знаходження земельної ділянки.

Але, чи так легко отримати всі документи і оформити землю у приватну власність?

Адвокатське об’єднання “Асмунд” допоможе вам оформити всі документи та візьме на себе всі питання по складанню технічної документації із землеустрою і реєстрації в державних органах.

Що таке технічна документація на землю

Для того, щоб приватизувати земельну ділянку, потрібно звернутися до відповідного місцевого органу і подати технічну документацію стосовно її отримання.

Технічна документація із землеустрою - це землевпорядна документація, в якій вказано текстові та графічні дані, затверджені законодавством. В документації визначається процес проведення заходів з використання та охорони земель, матеріали обстеження чи розвідування земель.

В ЗУ «Про землеустрій» зазначено перелік видів технічної документації із землеустрою:

  • технічна документація щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;
  • технічна документація щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;
  • технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
  • технічна документація із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок;
  • технічна документація щодо інвентаризації земель.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за згодою власника земельної ділянки. При виготовленні документів, встановлюються межі ділянки, визначаються кордони - ширина і довжина (для встановлення в подальшому огорожі між сусідніми ділянками). Процедура встановлення меж здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, яка визначає всі межі поворотних точок на місцевості. Розроблена технічна документація щодо встановлення меж надає можливість отримати витяг із Державного земельного кадастру.

Взагалі, фахівець-землевпорядник для розробки технічної документації, для початку, визначає межі земельної ділянки з допомогою кадастрової зйомки. І на підставі такого комплексу робіт, складає технічну документацію на земельну ділянку.

технічна документація із землеустрою

Так, що ж відноситься до технічної документації із землеустрою?

До складу технічної документації входить :

  • завдання на виготовлення технічної документації із землеустрою, ціна проєкту;
  • заява до державних органів з вказанням інформації про ділянку;
  • матеріали топографо-геодезичних робіт;
  • кадастровий план земельної ділянки з координатами меж та угідь;
  • вказання власників сусідніх ділянок;
  • дані про обмеження в використанні ділянки;
  • інформація про встановлені межові знаки.

Звичайно, що розробку технічної документації із землеустрою краще довірити професіоналам і не думати, які потрібні документи і чи правильно вони складені. Адже від роботи спеціаліста залежить кінцевий результат - приватизація землі. Тому, краще довірити таку справу юристам АО “Асмунд” і ви будете впевнені, що весь процес виготовлення технічної документації із землеустрою буде оформлений у встановлені строки та з дотриманням всіх нормативних документів.

Коли розробляється технічна документація із землеустрою

Як ми і зазначали вище, технічна документація на земельну ділянку виготовляється в разі виявлення бажання громадянином приватизувати земельну ділянку.

В такому випадку, обов'язково потрібно здійснити комплекс заходів по оформленню ділянки.

Крім встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, технічна документація із землеустрою також складається у наступних випадках:

  • з метою внесення до державного земельного кадастру інформації про земельні ділянки, які були приватизовані до 2004 р., але які не мають кадастрових номерів. Для отримання кадастрового номеру і потрібно розробляти технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі;
  • в разі присвоєння кадастрового номеру раніше, але за відсутності такого номеру в Державному земельному кадастрі (потрібно знову розробляти технічну документацію);
  • при необхідності надання кадастрового номеру земельній ділянці, документи на яку не оформлялись, але на якій є житловий будинок та прибудинкові споруди, право власності на які зареєстровано згідно законодавства;
  • для виправлення технічних помилок при невірному вказанні меж ділянки чи в разі перетину з іншими ділянками та для виправлення даних щодо земельної ділянки.

Розроблення технічної документації із землеустрою є кропітким процесом, тому його варто довіряти лише професіоналам-практикам, які якісно надійно та швидко оформлять всі документи.

АО “Асмунд” має великий досвід роботи з партнерами, які мають технічні можливості та спеціалістів для розробки технічної документації на землю. Ми працюємо комплексно - від надання юридичної допомоги клієнтам до оформлення технічної документації на земельну ділянку.

Звернувшись в Адвокатське об'єднання “Асмунд” ви отримаєте такі послуги:

  • технічну допомогу в оформленні документів;
  • правові консультації адвоката по земельним питанням;
  • підтримку в зборі всіх документів і подання їх в державні органи;
  • надійну землевпорядну організацію, яка зможе виконати всі роботи по виготовленню технічної документації із землеустрою (від кадастрової зйомки земельної ділянки до отримання витягу з державного земельного кадастру);
  • допомогу у вирішенні земельних спорів - про вилучення земельної ділянки з володіння іншого власника, оскарження неправомірних дій державних органів (в т.ч і відмову в безоплатній приватизації земельної ділянки), тощо.

технічна документація на земельну ділянку

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: