image

Зняття арешту з рахунку

В Україні рахунки можуть бути арештовані з різних причин і в різних ситуаціях. Основними причинами можуть бути - несплата заборгованості, виконання судового рішення, забезпечення виконання зобов'язання та при проведенні розслідування. Накладання арешту здійснюється судами на підставі відповідних клопотань, поданих кредиторами, прокурорами або іншими зацікавленими сторонами. 

Однак, законодавство України передбачає певні підстави та умови для зняття арешту з рахунку, зокрема з карткових рахунків.

І саме юрист є ключовою фігурою у процесі зняття арешту з банківського рахунку. Він готує всі необхідні документи, подає відповідні клопотання до суду та інших органів та представляє інтереси клієнта під час судового процесу.

Звернувшись в Адвокатське об'єднання АСМУНД, ви отримаєте повну консультацію з цього питання та кваліфіковану юридичну допомогу.

Зняття арешту з рахунку 

Зняття арешту з рахунку 

Арешт банківського рахунку - це передусім відсутність можливості у боржника користуватись коштами та навіть зняття готівки в банкоматі.

Як ми вище зазначали, арешт на рахунки накладають при відкритті виконавчого провадження.Тобто, після завершення судового процесу та для виконання рішень суду. Арешт може бути накладений тимчасово або до вирішення судової справи, а також до повного виконання зобов'язань перед кредиторами чи виконання судового рішення. 

Основна функція виконання судових рішень покладається на державну виконавчу службу, яка шляхом винесення постанови про арешт коштів, блокує банківські рахунки.

Арешт накладається на будь-які рахунки - карткові, зарплатні, депозитні та інші. До того ж, якщо у боржника під арештом один рахунок, то він не зможе відкрити новий, адже його теж заблокують.

Але, зверніть увагу, якщо у вас є гроші на спеціальних рахунках (наприклад, вихідної допомоги, допомоги в зв'язку з вагітністю чи для лікування) то ви можете не турбуватись - згідно законодавства, такі рахунки не можна заблокувати. Тому вам не потрібно буде оформляти зняття арешту з рахунку.

Важливо зазначити, що накладання арешту на банківський рахунок боржника є серйозним кроком для забезпечення виконання обов'язків та захисту прав кредиторів. Хоча, для особи, яка підпадає під такий захід, арешт може мати значні наслідки. Тому, для отримання повної юридичної допомоги та  зняття арешту з рахунку, вам краще звернутися до юриста Асмунд для захисту своїх прав та інтересів.

Отже, в яких випадках можуть зняти арешт з рахунків і чи взагалі таке можливо?

Відразу поспішаємо вас заспокоїти, що рахунки “блокують” не назавжди і  законодавство України передбачає певні підстави для зняття арешту з рахунків :

Арешт може бути знятий в таких випадках:

  1. Вирішення питання заборгованості. Якщо заборгованість була повністю стягнута, або борг був списаний кредитором.
  2. Укладення мирової угоди. Якщо сторони уклали мирову угоду, яка передбачає вирішення спору без проведення судового розгляду, арешт може бути знятий згідно рішення суду.
  3. Закриття виконавчого провадження. В разі отримання виконавцем документу про сплату боргу та виконавчого збору від боржника.
  4. Повернення виконавчого документу до суду, який його видав.
  5. Відсутність підстав для арешту. Якщо рахунок боржника є спеціальним та звернення стягнення з нього заборонено.

Зняття арешту з карткового рахунку може бути здійснено за умови виконання зобов'язань, або якщо арешт карткового рахунку був накладений без підстав або був скасований судом. 

В будь-якому випадку, розібратися з умовами розблокування рахунків, оформленням документів, вам допоможе адвокат по кредитам.

Порядок зняття арешту з банківського рахунку

Порядок зняття арешту з банківського рахунку

Для зняття арешту з рахунку потрібно виконати певні дії та дотримуватись таких умов:

  • Сплатити заборгованість чи домовитись про реструктуризацію з банком.
  • Надіслати документи до виконавчої служби про закриття боргу та вимогу про зняття арешту з  рахунку.
  • Після передачі виконавцем документів до банку, рахунок має бути розблокований. Якщо ні, знову надіслати лист до виконавчої служби.
  • Подати клопотання (якщо арешт не був знятий). Сторона, яка бажає зняти арешт з банківського рахунку, повинна подати клопотання до суду, в якому необхідно зазначити підстави для зняття арешту та представити всі необхідні документи.
  • Розгляд справи в суді. Після подання клопотання суд розглядає справу та вивчає всі докази, представлені сторонами. Суд також може провести слухання, на якому будуть вислухані аргументи сторін.Після розгляду справи суд приймає рішення про зняття арешту з банківського рахунку або відмову у знятті арешту.

Стосовно зняття арешту з зарплатного рахунку, то процедура відрізняється від зняття арешту з інших рахунків, оскільки на зарплатних рахунках можуть бути обмеження щодо розміру арештованих коштів.

Крім того,зверніть увагу, що під час воєнного стану в Україні, Кабмін прийняв Постанову, згідно якої всі фізичні особи можуть використовувати гроші на рахунках, які арештували виконавці, при умові, що сума арештованих коштів не перевищує сто тисяч гривень.

І пам'ятайте, у процедурі зняття арешту з рахунку юрист відіграє важливу роль. Спеціаліст допомагає клієнту зібрати всі необхідні документи та докази, здійснює супровід клієнта в банках, державних установах та суді, в тому числі і готує клопотання до суду.

Наші юристи мають досвід у справах про зняття арешту з банківських рахунків, включаючи зарплатні рахунки, та знання судової практики, що дозволяє їм забезпечити максимальний захист прав та інтересів клієнта. 

Отримати кваліфіковані юридичні послуги ви можете, звернувшись до нас по телефону, або прийшовши в офіс.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: