image

Які є контракти для IT аутсорсингу? Як обрати?

Які є контракти для IT аутсорсингу

Які є контракти для IT аутсорсингу? Як обрати?

Модель контракту Waterfall Якщо проект невеликий і на старті вже ясно які ресурси потрібно буде задіяти, а також відомі усі процеси по його реалізації – підійде контракт Waterfall. Ця модель являє собою розподіл процесу розробки продукту на етапи, де кожна сходинка містить певний обсяг завдань, а також строки виконання та умови оплати. Правовий аспект Waterfall:

  • Приділіть окрему увагу технічному завданню. Воно має містити всі технічні нюанси програмного продукту та бути затвердженим всіма сторонами проекту.

  Модель контракту Agile Даний контракт надає замовнику можливість контролювати процес розробки продукту повністю. Матеріальний бік взаємодії передбачає оплату Замовником робочих годин розробників та забезпечення всіх ресурсів необхідних в процесі розробки програмного забезпечення. Правовий аспект Agile:

  • У договорі варто зафіксувати, що замовник несе самостійно відповідальність за потенційні ризики по якості продукту;
  • Пропишіть деталізовано всі аспекти комунікативної взаємодії сторін. Саме на адаптивності та постійному контакті сторін будується взаємодія по моделі Agile. У договорі варто прописати ресурси та платформи, що будуть застосовуватись в роботі для досягнення бажаного результату.

  Модель контракту Fixed budget Фіксація домовленостей по цьому типу дозволяє замовнику контролювати процес розробки продукту і фіксувати бюджет. Саме у цій моделі взаємодії замовник має можливість постійно вдосконалювати кінцевий продукт залишаючись у заданих фінансових і строкових рамках. Правовий аспект Fixed budget:

  • В договорі варто прописати, що всі технічні завдання проекту формуються в рамках встановленого бюджету та не можуть за нього виходити.

  Модель контракту Out staff За даним принципом замовник отримує у своє розпорядження цілу команду розробників для розробки свого софту. При такій моделі взаємодії з командою замовник має повний контроль та повну відповідальність. Правовий аспект Out staff:

  • В договорі прописується, що Замовник встановлює, регулює та контролює процес виконання завдань командою, а також несе усі ризики за результат;
  • Варто зазначити в контракті і функції та відповідальність підрядника, що полягають у клієнтській підтримці та гарантуванні професійності кожного з членів команди.

Такі моделі контрактів є найпопулярнішими на ринку. Звісно ж, поділ є умовним і сторони, за бажання, поєднують необхідні аспекти у кожному індивідуальному випадку. Ми доможемо вдало поєднати та зафіксувати необхідні елементи взаємодії по кожному окремому випадку. Звертайтесь!

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: