image

Які дії власника під час обшуку в його помешканні?

Які дії власника під час обшуку в його помешканні

Які дії власника під час обшуку в його помешканні?

З обшуком можуть завітати до кожного. Це може бути як законний етап розслідування, наприклад, кримінального злочину, так і заангажовані дії поліцейських. Обшук приміщення, автомобіля, іншого майна здійснюється за однаковим алгоритмом. Тому ви повинні знати та вміти захищати свої права. Що робити якщо у ваші двері постукали слідчі з ухвалою суду на проведення обшуку?  Для початку попросити, щоб правоохоронці представилися, назвали повну назву свого відділку і який є привід для обшуку. Якщо підстави законні, тоді:

  • можна подзвонити адвокату та попросити слідчих дочекатися його приїзду;

Якщо вони погодилися, тоді доведеться їх впустити. Проте перед цим тягніть час, щоб адвокат міг приїхати на початок обшуку.

  • телефонуйте усім, хто може допомогти вам, якщо ви не маєте адвоката.

Запам’ятайте, що при здійсненні обшуку, правоохоронці можуть заборонити здійснювати дзвінки. Далі вимкніть телефон і впускайте слідчих. Власнику оселі не слід сподіватися, що працівники поліції просто підуть, якщо їм не відкрити двері. Це може бути кваліфіковано як спротив слідчим діям і вони зможуть  виламати двері. Старт обшуку та підготовчі дії власника помешкання  Проведення обшуку можливе з 6 ранку до 22 години вечора.

  • Коли слідчі вже у приміщенні, вони мають ще раз чітко представитися, ознайомити вас з вашими правами й неодмінно пред’явити ухвалу суду. Ретельно вивчіть документ. Вона має бути винесена суддею із зазначенням усіх учасників обшуку
  • Часто трапляються, що в ухвалі вказаний один працівник правоохоронних органів, а приходить зовсім інший. Також не забудьте перевірити чи вірно вказана ваша адреса і чи не завершився термін дії цієї ухвали. Після здійснення всіх цих дій вони можуть починати обшук.
  • Запам’ятайте! Правоохоронці мають право перевертати все догори, проте вони не можуть наносити шкоду майну та розкривати інформацію приватного життя. В ухвалі суду має бути зазначений перелік речей, які підлягають обшуку. Якщо слідчі вилучають зовсім інше – заперечуйте та фіксуйте це.
  • Не ігноруйте протокол. Туди треба вписати всі неправомірні дії працівників поліції. Протокол оформляється після припинення обшуку, тому не зволікайте з його заповненням. Також з 2017 року правоохоронці мають знімати на камеру весь обшук. Якщо цього не було – занотуйте це у протоколі.
  • Зверніть свою увагу на правильне оформлення протоколу.

У ньому мають бути: вірна дата, час і місце обшуку, уся його процедура і список вилучених речей, правильні ПІБ слідчих,  інформація про понятих.

  • Закресліть власноруч всі порожні графи у протоколі. Це потрібно аби правоохоронці не змогли чогось лишнього дописати.
  • Попросіть копії протоколу та ухвали суду (якщо вам відмовили – спробуйте їх сфотографувати).
  • Після оформлення протоколу – обшук завершено!
  • Понятих при обшуку має бути двоє (якщо ви не хочете понятих, яких привели слідчі, ви можете попросити про відвід).
  • Слідкуйте, щоб поняті та слідчі не розходилися по різним кімнатам, всі мають перебувати в одному місці.
  • Дуже важливий момент: якщо працівники поліції здійснили обшук, оформили протокол і пішли з приміщення – повторно вони, без вашої згоди, зайти не зможуть. Щоб ще щось перевірити – необхідна нова ухвала!

Обшук – це неодмінно стрес, головне, що потрібно зробити – бути спокійним та дотримуватися всіх вище перерахованих правил.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: