Яка різниця між адвокатом та юристом?
Ринок юридичних послуг представлений багатьма професіями. Практично кожен, хто працює у цій сфері, має диплом про вищу юридичну освіту, тобто є юристом. Але для захисту інтересів клієнта в адміністративних чи кримінальних справах потрібен адвокат. Так в чому ж різниця між юристом та адвокатом?
Хто такий юрист?
Підставою для здійснення юридичної діяльності є диплом про вищу освіту. Для повноцінної практики необхідний рівень магістра, але працювати за фахом не заборонено і юристу з рівнем бакалавра. Діяльність юриста не контролюється спеціальними органами, права та обов'язки законодавчо не закріплені. Юрист представляє інтереси своїх клієнтів на підставі довіреності та відповідно до процесуальних кодексів. Юрист може працювати як штатним, так і позаштатним працівником в приватних компаніях, державних установах, або відкрити власну справу. При цьому він сплачує податки від заробітної плати чи підприємницького доходу. Для захисту клієнта в ході досудового слідства, під час суду або після винесення обвинувачення не достатньо обіймати посаду юриста. Також вона не дає право на отримання інформації та не вимагає зберігати “адвокатську таємницю”.
Хто такий адвокат?
Адвокат ― це юрист, який отримав спеціальний статус. Він повинен, крім диплома про освіту, мати, як мінімум, два роки стажу, не мати судимостей, не бути обмеженим у працездатності. Попередні звільнення за корупційні порушення позбавляють права займатися адвокатською діяльністю. Статус адвоката не присвоюється автоматично: необхідно успішно скласти спеціальний іспит. Лише після цього адвокат отримує Свідоцтво про зайняття адвокатською діяльністю, на підставі якого він і діє. Права та обов'язки адвоката закріплені Законом України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, а його робота контролюється спеціальними комісіями. З клієнтом адвокат укладає угоду про надання правової допомоги. Адвокат має право супроводжувати клієнта на всіх стадіях досудового слідства, представляти його інтереси в суді та різних інстанціях. А також отримувати необхідну інформацію на підставі запитів та повинен зберігати “адвокатську таємницю”.
До кого ж звертатися: до адвоката чи до юриста?
Все залежить від проблеми, що потребує розв'язання. Підготувати або зареєструвати договір, скласти позовну заяву, допомогти оформити документи для реєстрації фірми, надати консультацію, ― це все може кваліфікований юрист в конкретній галузі. Надати правову допомогу, представляти інтереси в ході слідства та у суді, супроводжувати клієнта в усі інстанції та відстоювати його законні права може лише адвокат.
Впевнені в професійності наших співробітників.
Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: