image

Як поновитися на роботі?

Як поновитися на роботі?

Незаконне звільнення або переведення працівника на іншу посаду ― це порушення трудового законодавства. Якщо таке трапилося з вами, то вимагайте поновлення на роботі. Шляхів розв’язання проблеми є два: домовитися або звернутися до суду.

Досудове врегулювання спору щодо незаконного звільнення

Перш за все зверніться до працедавця з письмовою вимогою поновити вас на роботі. Якщо добровільно виконувати вашу законну вимогу ніхто не поспішає, то можна подати скаргу до державної інспекції з праці. Інспектор завітає з перевіркою та винесе припис про усунення порушення, тобто поновлення вас на роботі.

Як поновитися на роботі за рішенням суду?

Якщо роботодавець відмовляється поновити вас, то протягом одного місяця з моменту звільнення звертайтесь до суду. Важливо не проґавити цей термін. Момент звільнення ― це день вручення копії наказу про звільнення або день видачі трудової книжки. Судовий позов подається не лише про поновлення на роботі, але й про оплату за час вимушеного прогулу. Оплата вираховується як середньомісячний заробіток за два останні місяці роботи. Компенсації також підлягають невикористані дні відпустки (якщо така оплата не була здійснена при звільненні). Також працівник вправі вимагати відшкодування моральної шкоди. Рішення суду про поновлення працівника є обов'язковим до виконання. Навіть якщо посада вже зайнята.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: