image

Як довести халатність лікарів?

Як довести халатність лікарів?

В українському законодавстві терміну “халатність лікарів” не існує. Якщо пацієнт постраждав через недбалість медперсоналу, то відповідальність посадових осіб лікувального закладу передбачена на загальних підставах.  

Помилка чи недбалість: коли медики порушують закон?

Зверніть увагу, що притягнути лікаря до кримінальної відповідальності можна саме за недбале виконання або невиконання обов'язків. Наведемо найпоширеніші приклади:

  • відмова у госпіталізації;
  • ігнорування скарг та симптомів пацієнта;
  • несвоєчасне надання медичних послуг;
  • неповне лікування;
  • неправильна постановка діагнозу.

Залежно від наслідків лікарської халатності постраждалі звертаються до адміністративних або до правоохоронних органів. Для доказу вини лікаря радимо звертатися до суду з підтримкою юриста, який спеціалізується на медичних справах. 

Яка відповідальність лікаря за халатне ставлення до посадових обов'язків?

За порушення медикам загрожує штраф у розмірі до 120 тис. грн або арешт терміном до пів року. У випадку смерті пацієнта через недбальство лікаря передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від трьох до п'яти років з подальшою забороною займатися лікарською справою.  Потерпілі від лікарської недбалості або родичі померлого пацієнта можуть також вимагати компенсації збитків та відшкодування моральної шкоди.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: