image

Як дізнатися чи подали в суд?

Як дізнатися чи подали в суд?

Ситуації, коли учасник судової справи не знає, що на нього подали в суд, трапляються часто. Стаються вони через певні обставини чи недоліки в роботі державних органів.

Хоча, як кажуть “диму без вогню не буває” і відкриття справи, зазвичай, це вже продовження розпочатого конфлікту.

В будь-якому випадку, щоб дізнатися особі чи подали на неї в суд, краще відразу скористатися електронними сервісами та звернутися до адвоката або юриста для отримання правничої допомоги.

Отже, як дізнатися чи подали в суд та як діяти в таких випадках? 

Відразу попередимо, що ви можете звернутись до юристів АО “Асмунд” та отримати швидку допомогу по цьому питанню. Крім того, адвокат відразу розкаже, що робити, якщо ви стали учасником судової справи.

Як дізнатися чи подали в суд

Отож, розглянемо причини, коли людина чи юридична особа може не знати, що вона є учасником судової справи.

Ось кілька можливих сценаріїв, коли учасник судового процесу не знає, що він є учасником:

  1. Повідомлення з суду не доставили чи віддали не тій особі. Офіційне повідомлення про подання на суд не було доставлено до адресата через проблеми з поштою або невірно вказану адресу. В такому випадку, як дізнатися чи подали на тебе в суд особі, яка є учасником процесу?

  2. Людина змінила адресу або контактні дані без повідомлення суду або інших зацікавлених сторін. В такому разі можна пропустити інформацію про судовий процес, адже повістка надійде не на ту адресу.

  3. Суд може не відправити повідомлення. В деяких випадках, зокрема у певних категорій справ, повідомлення про подання в суд може бути надіслано лише одній зі сторін, а інша сторона може не отримати інформацію про це.

  4. Непрофесійна діяльність поштових служб. Іноді поштові служби можуть допустити помилки або затримки в доставці повідомлень, що може призвести до того, що особа не дізнається про судовий процес.

  5. Системні помилки. Технічні помилки або інші системні проблеми можуть призвести до того, що інформація про судовий процес не буде належним чином зареєстрована або опублікована.

Отже, як проконтролювати та не допустити ситуацій, коли подали в суд на вас, а інформації про судовий процес немає?

Дізнатися, чи подали на вас в суд, є важливим аспектом забезпечення своїх прав та інтересів. Крім того, в багатьох виникають питання - як дізнатися чи відкрита кримінальна справа? 

Згідно з українським законодавством, існують певні кроки, які ви можете вжити, щоб отримати інформацію про те, як дізнатися чи подали в суд на вас, а також про хід розгляду справи. 

Найперші дії - це звернення до електронних сервісів. А потім вже до професійних юристів, які допоможуть розібратися з виявленими проблемами.

  • перевірити інформацію на сайті. В Україні існує портал Судова влада https://court.gov.ua/, в якому відображаються дані про судові рішення та процеси. Там можна переглянути інформацію щодо стадії розгляду справ в суді. Але, зверніть увагу, що шукати справу по номеру, назві суду зручно особі, яка отримала повідомлення. А як дізнатися чи подали в суд людям, які не мають ніякої інформації, потрібно звернутися до іншої системи;

  • зареєструватись в системі електронний суд на сайті та створити там електронний кабінет. За допомогою цих дій ви можете дізнатися потрібну інформацію;

  • дізнатися, чи подали на вас в суд всім без винятку, можна з допомогою мобільного застосунку “ДІЯ” в розділі - Послуги-Судові справи. Зверніть увагу, на сьогодні, це найлегший спосіб перевірити наявність судової справи щодо вас.

Крім того, існує декілька способів, які ви можете використати при пошуку інформації:

  • подати запит до відповідного суду, в якому ви вважаєте, що можливо подали на вас в суд. Подача запиту може бути письмовою або особистою. У запиті ви повинні зазначити своє ім'я, прізвище, дату народження та інші ідентифікаційні дані, а також найменування суду та інформацію про можливий об'єкт судового позову;

  • дізнатися про справу в інших учасників. Якщо ви знаєте, хто може подати на вас в суд, ви можете звернутися до представників цих сторін та запитати, чи було подано на вас в суд.

  • звернутись до адвоката та отримати юридичні послуги. Юристи можуть взяти на себе обов'язок з'ясування інформації про можливі судові позови, які можуть бути подані на вас. До того ж, спеціаліст проконсультує вас щодо подальших дій по справі.

Загалом, дізнатися, чи подали на вас в суд, можливо завдяки вищезгаданим способам. Важливо бути активним та звертатися до відповідних інстанцій або професіоналів, щоб забезпечити свій захист та права.

Яким чином перевірити, чи відкрито кримінальне провадження

Дізнатися, чи відкрита кримінальна справа на вас в Україні можна через Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР). 

Варто пам'ятати, що кримінальне провадження відкривається не відразу після того, як відбулось звернення з заявою про вчинення кримінального правопорушення. Проводити будь-які слідчі дії, слідчі мають право після початку досудового розслідування. А воно розпочинається з внесення відомостей про відкрите провадження в Єдиний реєстр. 

Тобто, в цій базі можна подивитись про відкриту чи завершену кримінальну справу.

Але, Єдиний реєстр не є доступний для всіх осіб та підприємств. І дізнатись про стан справи можуть лише сторони кримінального провадження.

Тому, щоб отримати витяг з бази, потрібно звернутися до правоохоронних органів. Ви можете написати запит до місцевого відділення поліції або іншого правоохоронного органу, де ви можете бути впевнені, що кримінальна справа може бути відкрита на вас. У запиті ви можете зазначити своє повне ім'я, прізвище, дату народження та інші ідентифікаційні дані та запитати, чи відкрита на вас кримінальна справа.

Крім того, якщо у вас є підозри щодо можливої кримінальної справи на вас, ви можете звернутися відразу до адвоката для консультації. Адвокат може взяти на себе обов'язок з'ясування інформації та здійснить супровід в державних органах.

Адвокатське об'єднання АСМУНД надає юридичні послуги з метою захисту ваших прав та інтересів в судових процедурах. 

Якщо ви дізналися, що на вас подали в суд, наші адвокати готові надати професійну допомогу та представництво в процесі.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: