image

Виїзд дитини за кордон без батьків

В законодавчих документах України вказано, що дитина, яка досягла 16-ти років, може виїжджати за межі країни без супроводу будь-кого з батьків чи родичів. Тобто, для цього не потрібна згода обох батьків, чи одного з батьків.

Отже, виїзд дитини за кордон без батьків може бути лише в тому випадку, коли дитині виповнилося 16 років.

Але, є умови при яких діти, які не досягли 16-ти років, можуть перетинати кордон без батьків.

Адвокатське об'єднання АСМУНД надає повну консультацію онлайн та офлайн стосовно умов перетину кордону. Наші юристи роз’яснять всі норми закону, допоможуть зібрати необхідні документи та здійснять супровід в державних органах.

Виїзд дитини за кордон без батьків

Виїзд дитини за кордон без батьків

Отже, дитині, якій виповнилося 16 років, можна виїжджати за кордон за умовами дорослої людини. Тобто, для цього не потрібно брати спеціальних дозволів від батьків. І підліток може без проблем їхати за межі країни. В такому випадку потрібні будуть лише документи посвідчення особи (паспорт). Такі умови діють, як під час мирного періоду, так і в воєнний час.

Зауважимо, для того, щоб виїхати 16-річному підлітку за кордон для працевлаштування, потрібно мати робочу візу, яку необхідно оформити перед виїздом за межі України. Працевлаштування таких осіб за кордоном регламентується нормативними документами країни, де підліток вирішив працювати.

Тому, перед наміром виїхати за кордон на роботу, потрібно звернутися до юристів та проконсультуватися на рахунок підприємства, яке надає роботу, оплати праці та умов робочого дня. Адвокат надасть професійну консультацію та збереже від шахрайських схем при працевлаштуванні за кордоном. 

Тепер розглянемо ситуації, чи можливий виїзд дитини за кордон без батьків, якщо їй не виповнилось 16 років.

 Стосовно дітей, яким ще не виповнилось 16 років, то в Цивільному Кодексі зазначено, що вони мають право перетинати кордон лише з батьками, або з піклувальниками чи уповноваженими на те особами. Крім того, обоє батьків, або один з батьків мають надати нотаріально засвідчену згоду на перетин кордону дитиною. В документі мають бути вказані - країна, куди дитина прямує та скільки буде знаходитись за кордоном.

Тобто, якщо один з батьків хоче поїхати за кордон з дитиною, він обов'язково має отримати дозвіл від іншого з батьків. 

Без нотаріально засвідченого дозволу іншого з батьків, діти можуть виїхати в певних випадках - коли є свідоцтво про смерть іншого з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім та інші обставини.

Умови перетину кордону дітей, які не досягли 16-річного віку, без батьків зазначені в Цивільному Кодексі України.

 Але, на період воєнного стану, діють спрощені правила перетину фізичних осіб за межі України. Отже, на сьогодні, виїзд дітей та батьків за кордон регулюється Правилами перетинання державного кордону громадянами України.

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон без батьків і хто саме може супроводжувати дитину до 16-ти років?

На всі питання, які стосуються перетину кордону, умов перебування в іншій країні та інших юридичних моментів, можуть відповісти спеціалісти АО “Асмунд”.

Як вивезти дитину в іншу країну під час війни?

Хто може вивезти дитину за кордон під час війни?

Під час дії військового стану в Україні, умови перетину кордону дітей, які не досягли 16-ти років значно спрощуються. Отже, загальне правило, яке зазначене в Цивільному Кодексі про надання дозволу від одного з батьків на перетин кордону дитиною з іншим з батьків, у воєнний час - не діє. Один з батьків може без проблем вивезти дитину за межі України без спеціальних довідок від іншого з батьків.

Так хто може вивезти дитину за кордон під час війни? І чи потрібні спеціальні документи для дитини, якій не виповнилося ще 16 років.

Як ми вище писали, 16-річні діти можуть перетинати кордон самостійно, як в мирний час, так і під час воєнного стану.

Підлітки, які ще не досягли 16 років можуть виїжджати за кордон під час війни за спрощеними правилами перетину кордону - без дозвільних документів від батьків. Тобто, діти можуть виїхати з України разом з одним з батьків, сестрою та братом (якщо вони повнолітні), мачухою, вітчимом, або іншими особами, уповноваженими батьками. Крім того, виїзд за кордон дитини з бабусею чи дідусем не передбачає отримання дозволів від батьків перед від'їздом.

Однак, варто пам'ятати, що виїхати дитина може з родичем без паспорту, але при собі має мати обов'язково свідоцтво про народження.

Виїзд дитини за кордон без батьків здійснюється без додаткових документів від батьків. Але, в особи, яка супроводжує дитину, мають бути при собі:

  • паспорт громадянина України;
  • документ про наявність родинних зв'язків;
  • заява від одного з батьків, завірена органом опіки та піклування (для осіб, які не є родичами дитини) чи нотаріально завірена.

Зверніть увагу, що під час супроводу особою чоловічої статті дитини, яка не має 16-ти років, при собі потрібно мати всі підтверджуючі документи, які вказують на звільнення особи від мобілізації. Наприклад, якщо чоловік батько 3-х дітей, то свідоцтва про народження всіх дітей. Чи якщо в чоловіка жінка чи дитина інвалід, то мають бути довідки про призначення допомоги та посвідчення інваліда.

Після приїзду дитини, якій не виповнилось 16 років, до місця перебування за кордоном, особа, яка її супроводжувала, має обов'язково звернутися до дипломатичної установи для того, щоб стати на консульський облік. Але, пам'ятайте, на це є лише 7 робочих днів.

Як правильно оформити виїзд дитини за кордон без батьків, які документи мають бути на руках в супроводжуючих. На всі ці питання ви можете отримати відповідь в юристів АО “АСМУНД”. 

Ми надаємо юридичні послуги в усіх галузях права. Звернувшись до нас ви отримаєте допомогу:

  • міграційного адвоката;
  • сімейного адвоката;
  • адвоката з земельних питань;
  • юриста зі спадкових спорів;
  • адвоката з кримінальних справ;
  • військового адвоката;
  • юриста з нерухомості;
  • юриста з договірного права;
  • адвоката з адміністративних справ.
Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: