image

Водіння в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння

Водіння в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння

Сідати за кермо навіть після келиха вина або пляшки пива не варто. Перш за все це питання безпеки. До того ж водіння в нетверезому стані класифікується як серйозне порушення і тягне за собою чималі штрафи. Кожному водію потрібно знати, про вплив алкоголю на організм та необхідний для виведення шкідливих речовин час. А також про те, що робити у випадку безпідставного звинувачення представниками поліції. 

Чи існує допустима межа алкогольного сп'яніння?

Рівень алкоголю в крові людини визначається в проміле. Позначка 3 проміле ― критична, а 5 проміле ― смертельна. Але чи існує безпечний рівень алкоголю в крові людини? На законодавчому рівні в Україні не встановлено межі алкогольного сп'яніння, яка б дозволяла сідати за кермо. Лише спеціальною інструкцією, якої повинні дотримуватися представники поліції в процесі виявлення у водія ознак алкогольного сп'яніння, прописано допустимий рівень 0,2 проміле.  Така цифра прописана не для того, щоб дозволяти водіям “трохи випити”. Це допуск на похибку приладу, а також впливу на показник алкоголю в крові певних хвороб (як цукровий діабет) чи певних продуктів (як кефір або квас).

Чи можна відмовитися від проходження перевірки?

Якщо працівник поліції пропонує водієві пройти тест на спеціальному приладі (драгері), то водій не має права відмовлятися від перевірки взагалі. У випадку сумнівів щодо справності приладу ви маєте право вимагати діагностику в найближчому медичному закладі.  В такому випадку необхідно відправитися в цей заклад разом з представником поліції та пройти перевірку не пізніше ніж за дві години після зупинки транспортного засобу. Рекомендуємо в медичному закладі здати кров на аналіз для визначення вмісту крові, а не проходити перевірку на драгері. По-перше, цей результат має перевагу, по-друге, його також можна опротестувати в суді, а здана кров буде відправлена на аналіз повторно. Проста відмова від перевірки прирівнюється до визнання вами факту алкогольного сп'яніння та тягне за собою відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані. 

Яка відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння?

З липня 2020 року набрав чинності Закон № 2617-VIII, який передбачає кримінальну відповідальність за управління транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння.  Цим документом передбачено штраф від 17 000 гривень до 34 000 гривень та позбавлення права керувати транспортними засобами до трьох років. Повторне порушення карається штрафом до 51 000 гривень та позбавленням права керувати автомобілем на термін від двох до трьох років. 

Що робити у випадку безпідставних звинувачень?

Ситуації бувають різні. Якщо вас зупинили на дорозі представники поліції та звинувачують у водінні в нетверезому стані, а ви впевнені у власній безгрішності, то відстоюйте власні права. Вимагайте повторного проходження тестування в будь-якому сертифікованому медичному закладі та терміново шукайте юристів для консультації щодо подальших дій.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: