image

Скасування виконавчого напису нотаріуса

Виконавчий напис нотаріуса в Україні – це вказівка нотаріуса, яка вчинена на договорі, який укладений між боржником та кредитором. Основна мета вчинення такого напису - це можливість стягнути кошти чи майно з боржника на користь кредитора. Тобто, виконавчий напис має вчинятися лише тоді, коли документи безспірно вказують на заборгованість конкретного боржника.

Випадки стягнення заборгованості саме таким чином є досить поширеними. Адже, такий порядок не передбачає звернення кредитора до суду з позовом та і витрати на юристів не потрібно сплачувати.

Але, дуже часто виконавчий напис нотаріуса буває вчинений з порушенням. Тому, для скасування виконавчого напису нотаріуса потрібно звернутися до суду з позовом про визнання напису таким, що не підлягає виконанню.

І саме допомога кваліфікованого юриста Асмунд може стати в нагоді. Адже, не завжди всі документи, які були подані нотаріусу від кредитора представлені в повному обсязі та з правдивою інформацією.

Скасування виконавчого напису нотаріуса

Скасування виконавчого напису нотаріуса

Одним із способів стягнення заборгованості є виконавчий напис нотаріуса. Такий спосіб обирають не лише банки, але і мікрокредитні організації, лізингові та фінансові компанії.

Отже, після вчинення виконавчого напису нотаріусом на документі, кредитори звертаються до приватного виконавця чи до виконавчої служби для того, щоб почати стягнення майна чи коштів. 

І в результаті таких дій, фізичній особі можуть заблокувати рахунок, почати списувати борг із заробітної чи пенсійної картки. Юридичним особам та ФОП теж можуть заблокувати розрахункові рахунки. До того ж, згідно даного документу, виконавець може списати борг з зарплатної картки в повному обсязі.

Варто зауважити, що більшість боржників дізнаються про вчинення виконавчого напису лише після початку стягнення з рахунків чи після відкриття провадження виконавчою службою чи приватним виконавцем.

Що ж робити в таких ситуаціях? Як оскаржити виконавчий напис нотаріуса?

Варто зазначити, що під час дії воєнного стану, діють особливі умови щодо вчинення дій приватними виконавцями чи державними органами.

Отже, в кінці серпня 2022 року набрав чинності закон, який забороняє стягнення по виконавчим написам нотаріуса в період воєнного стану. 

Тому, виконавчі написи, які пред'являються виконавцями до виконання, повинні повертатися назад стягувачу. 

А стосовно проваджень, які були відкриті до моменту набрання чинності закону, то по них заборонено вчиняти будь-які дії з приводу примусового стягнення. Хоч і вказані зміни внесли корективи в роботу нотаріусів та виконавців, але в реєстрі боржників залишились діючі провадження.

Для того, щоб оформити позов про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, потрібно вчасно звернутися до спеціаліста та отримати професійні послуги юриста.

В будь-якому випадку, при виникненні таких питань чи при отриманні листа від виконавця стосовно стягнення по виконавчому напису, потрібно звертатись до адвоката по кредитам. Фахівець передивиться всі документи та пояснить, чи можна подати на скасування виконавчого напису нотаріуса.

Оскарження виконавчого напису нотаріуса

За загальними правилами, після вчинення нотаріусом виконавчого напису, в кредитора є 3 роки, щоб звернутися до приватного виконавця чи до державної виконавчої служби. В свою чергу, боржник теж має такий термін, щоб подати заяву до суду на оскарження виконавчого напису.

Отже, які ж підстави можуть бути для того, щоб подати в суд на скасування виконавчого напису:

  •  кредитором неправильно нарахована заборгованість, тобто не є безспірною;
  • при оформленні документів нотаріус допустив порушення.

Стосовно нарахування заборгованості, то можуть бути різні ситуації. Але, нотаріус, при вчиненні напису має все  перевірити та впевнитись в дійсності фактів. Хоча, інколи, що кредитор, що нотаріус закривають на це очі. Для прикладу, стягувач нарахував відсотки за користування кредитом вже після закінчення строку договору. Або кредитор нарахував пеню клієнту, хоча в договорі цього не було зазначено.

Стосовно нотаріуса, то випадки порушень можуть бути такі: фахівець не побачив, що вже минув термін вимоги до боржника,або не взяв всі необхідні документи, які потрібні для вчинення виконавчого напису та інші порушення.

Щоб подати позов на скасування виконавчого напису нотаріуса, у боржника є три роки з моменту вчинення напису, або з моменту, як він дізнався про цю подію.

Але зверніть увагу, що не варто відразу оскаржувати лише дії приватного виконавця. Адже, це не скасує виконавчий напис. Кредитор може потім звернутися до іншого виконавця.

Тому, потрібно відразу подавати в суд на оскарження виконавчого напису нотаріуса. Після того, як суд скасовує його рішення, виконавче провадження закривається і стягувач не може з боржника стягнути борг.

Оскарження виконавчого напису нотаріуса

Щоб подати позов до суду, потрібно підготувати:

  • позовну заяву про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню;
  • документи, витребувані від виконавця;
  • заяву до нотаріуса про надання документів, які йому представили кредитори;
  • заяву до суду про вжиття заходів для зупинення стягнення;
  • квитанції про сплату судового збору.

Позовна заява про скасування виконавчого напису нотаріуса може бути подана за місцем кредитора (стягувача), або за місцем знаходження майна, яке має бути стягнути, або за місцем виконання провадження.

Пам'ятайте, щоб правильно скласти заяву, зібрати всі документи та написати звернення до нотаріуса, краще звернутися до юриста в Адвокатське об'єднання АСМУНД.

Наш спеціаліст розкаже всі нюанси та при потребі складе позов, вкаже на основні пункти, які потрібно вказати в документі. Адже, в заяві потрібно викласти всі аргументи, чому саме позивач вважає за потрібне скасувати виконавчий напис та визнати його таким, що не підлягає виконанню.

Скориставшись юридичними послугами нашого об'єднання ви можете бути впевненими, що адвокат по кредитним спорам здійснить супровід від початку подання позову і до отримання рішення суду.

Стосовно послуг юриста - скасування виконавчого напису нотаріуса, ціна юридичної допомоги може бути в залежності від обсягу виконання робіт (консультація, написання позову чи подання адвокатського запиту).

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: