Середній заробіток за весь час затримки при звільненні
Трудове законодавство України ставить роботодавців в чіткі рамки, яких краще дотримуватися. В іншому випадку доводиться сплачувати чималі штрафи та компенсації. Показовим є випадок звільнення працівника: всі виплати підприємство зобов'язане здійснити у день звільнення (згідно зі ст. 116 КЗпП України).
Яку компенсацію отримує працівник у випадку затримки виплат при звільненні?
Стаття 117 КЗпП України говорить, що у разі невиплати належних звільненому працівникові сум вчасно, підприємство повинне виплатити середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Тобто, затримка виплат навіть на кілька днів з вини компанії може призвести до відчутної компенсації. Довгий розгляд справи у суді лише на руку колишньому працівникові, адже компенсація буде нарахована за кожен день з моменту звільнення.
Скільки часу має колишній працівник на звернення до суду?
З моменту фактичного розрахунку у звільненого працівника є три місяців. Саме таке часове обмеження щодо звернення до суду за середнім заробітком встановлює законодавство.
До якого суду звертатися?
Порядок врегулювання спорів, що виникають з трудових правовідносин, регламентується Цивільно Процесуальним Кодексом України. Згідно зі ст. 28 вказаного документу позови можна подавати за місцем реєстрації або за місцем перебування позивача. Тобто, звільнений працівник обирає судову інстанцію за власним бажанням.
Чи потрібно сплачувати судовий збір?
Так, оскільки виплата середнього заробітку за час затримки після звільнення ― це компенсація, а не заробітна плата. Тому позивачу доведеться сплатити 1 % від нарахованої суми.
Як отримати підтвердження щодо невиплаченої при звільненні суми?
Звичайно ж, роботодавці не поспішають видавати колишнім працівникам такі довідки. Але це не причина відмовлятися від захисту своїх законних прав. Вся необхідна інформація міститься у довідці ОК-5, яку можна отримати в пенсійному фонді.
Впевнені в професійності наших співробітників.
Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: