Позбавлення батьківських прав
Права та обов'язки батьків - це утримувати та виховувати своїх дітей. І ці моменти визначені в Конституції України. Позбавити батьків відповідних прав можуть лише через суд. В інших випадках це неможливо.
Позбавлення батьківських прав — це санкція, яка застосовується у сімейному праві та є крайнім засобом до батьків, які не виконують свої обов'язки щодо дітей. Доцільність позбавлення прав батька чи матері визначається в судовому порядку.
АО “Асмунд” надає правову допомогу та супровід адвоката в питаннях позбавлення батьківських прав. Сімейний адвокат проконсультує, допоможе зібрати всі документи, докази та представить інтереси в суді.
Підстави позбавлення батьківських прав
Для того, щоб розібратись, яку правову допомогу можна отримати у юриста по справі з позбавлення батьківських прав, спочатку з'ясуємо, хто може бути позбавлений прав і з яких причин.
Позбавити батьківських прав можуть обох батьків, або одного з них і щодо однієї дитини, або до всіх дітей (яким не виповнилось 18 років).
Батько чи матір, згідно сімейного кодексу, можуть бути позбавлені батьківських прав, у випадку, якщо вони:
- не забрали дитину з пологового будинку чи іншого закладу та протягом 6-ти місяців не виявляли до неї батьківської турботи;
- ухиляються від своїх обов'язків по вихованню дитини та не забезпечують її навчанням для здобуття повної середньої освіти;
- жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне чи психологічне насильство, принижують дитину);
- мають хронічну залежність від алкоголю та наркотиків (є довідки з медичних закладів);
- експлуатують дитину та примушують жебракувати;
- отримали покарання за вчинення кримінального правопорушення щодо дитини.
При розгляді справи у суді, та при перевірці умов та способу життя дитини, служби у справах неповнолітніх звертають увагу на такі моменти:
- чи забезпечують батьки чи окремо батько/ матір дитині необхідне харчування, лікування, постійний медичний огляд;
- чи спілкуються з дитиною в повній мірі;
- чи дитина ходить на гуртки, розвивається;
- як ходить в школу і чи взагалі отримує знання.
Взагалі, частіше всього до юристів АО “Асмунд” звертаються розлучені жінки, які хочуть позбавити батьківських прав колишніх чоловіків. Основними підставами для позбавлення батьківських прав вони визначають - невиконання батьківських обов'язків по вихованню дитини. Наприклад, чоловік регулярно не сплачує аліменти на дитину та взагалі не приймає участь в розвитку дитини.
Але головне, потрібно чітко розрізняти, що є винна поведінка батьків, а які підстави не можуть бути подані, як докази у справі про позбавлення батьківських прав.
Наприклад, не може бути позбавлена батьківських прав особа, яка не вчинила кримінальних дій по відношенню до своєї дитини. Наприклад, відбулось заподіяння шкоди ненавмисно, у ході гри чи в процесі домашнього прибирання. Також не можна подавати позовну заяву про позбавлення батьківських прав на осіб, які частково не виконують свої обов'язки через душевну хворобу чи тривале відрядження, або які не досягли повноліття.
Процедура позбавлення батьківських прав
Кого можуть позбавити батьківських прав та з яких причини - ми з'ясували. Тепер розберемось з самою процедурою позбавлення прав.
Отже, як позбавити батьківських прав колишнього чоловіка, дружину, ми опишемо в цьому розділі.
Взагалі, звернутися до суду з позовною заявою мають право - батько, матір, піклувальник, опікун, навчальний заклад, в якому перебуває дитина, орган опіки та піклування, або навіть дитина, яка досягла 14-ти років.
Процедура позбавлення батьківських прав є досить кропіткою. Тому, щоб бути впевненим в вирішенні справи, потрібно звернутися до спеціаліста Адвокатського об'єднання Асмунд, який надасть кваліфіковану юридичну допомогу.
Який порядок дій для позбавлення батьківських прав:
- для початку, потрібно встановити факти, що особа неналежно займається вихованням дитини, не виконує рекомендацій органів опіки та піклування та служби у справах дітей та зібрати всі документи для надання в суд;
- потім звернутися до органу опіки та піклування, щоб отримати від них висновок про умови життя дитини, відносини з батьками;
- звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав тої чи іншої особи.
До речі, хоч і органи опіки та піклування мають надати до суду висновок, але він не є таким, що на основі його суд буде виносити рішення. Приймаються до уваги всі документи та докази, які не суперечать інтересам дитини.
Але ж як правильно скласти позовну заяву та зібрати всі докази по справі?
В такому випадку вам допоможе кваліфікований адвокат, який вивчить всі матеріали справи та допоможе отримати позитивне рішення суду.
Так які юридичні послуги ви можете отримати в АО “Асмунд”:
-
консультація з питань подання позову про позбавлення батьківських прав;
- розбір вашої ситуації та аналіз того, чи дійсно справа буде виграшною;
- підготовка та збір доказів - довідки (про заборгованість по сплаті аліментів, про лікування в медичному закладі одного з батьків), акти огляду квартири, психологічні висновки, копії судових рішень (якщо такі є);
- перевірка висновку органів опіки та піклування;
- складання позовної заяви до суду про позбавлення батьківських прав - опис обставин справи та причини позбавлення прав;
- підготовка позовної заяви про стягнення/зміна розміру аліментів (якщо потрібно);
- представництво інтересів клієнта в суді - подається позов за місцем перебування, проживання відповідача.
Отже, звернувшись до юриста, ви можете зняти з себе безліч проблем. Погодьтеся, адже в звичайному житті ви не завжди знаєте, як діяти в тому чи іншому випадку. А кваліфікований адвокат має практику в таких справах, тому пояснить вам, як краще зробити та чи варто це взагалі робити.
Щоб дізнатись, скільки коштує позбавлення батьківських прав, потрібно звернутись до наших юристів або написати своє питання на сайт.
Виникли питання до кримінального адвоката чи не знаєте як вирішити проблему зі спадком, пишіть і ми відразу передзвонимо.
Впевнені в професійності наших співробітників.
Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: