Поділ земельної ділянки
В Україні діє Земельний кодекс, який встановлює порядок поділу земельних ділянок. Створення нових земельних ділянок через поділ ділянок, які були сформовані раніше, відбувається згідно технічної документації.
Щоб здійснити поділ земельної ділянки, потрібно звернутися до державних органів із заявою та технічною документацією. Державна реєстрація ділянок, які утворилися в результаті поділу, регулюється ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», та Порядком реєстрації речових прав.
Адвокат по земельним питанням АО “Асмунд” надасть кваліфіковану консультацію з питань поділу земельної ділянки та здійснить юридичний супровід при оформленні технічної документації землевпорядниками.
В яких випадках можливий поділ земельної ділянки
Згідно з законодавством, розділення земельної ділянки може проводитися з метою передачі окремих часток землі в приватну власність, для реалізації інвестиційних проектів або для інших цілей, передбачених законами та нормативними актами України.
Поділ земельної ділянки може здійснювати у таких випадках:
- згідно бажання власника поділити ділянку, але при умові непорушення меж земельної ділянки після поділу;
- в разі продажу, обміну, дарування не всієї землі, а лише її частини;
- розподіл земельної ділянки відбувається між співвласниками землі;
- в разі наміру залишити у спадок ділянку декільком спадкоємцям.
Проводити поділ ділянок можна для земель приватної чи державної власності. Для поділу земельної ділянки необхідно звернутися до державних органів або до територіального органу Держгеокадастру з заявою про поділ земельної ділянки та технічною документацією на ділянку. У заяві необхідно вказати такі відомості:
- межі земельної ділянки, що підлягає поділу,
- кількість та розміри часток, які планується відокремити,
- мету поділу земельної ділянки;
- призначення землі.
Згідно з Цивільним та Земельним кодексом, земельна ділянка може бути розподілена на частки за умови, що кожній з часток забезпечується окремий доступ до доріг, споруд, комунікацій, а також ділянка має достатню площу та розміри для ведення господарської діяльності. Крім того, ділянки, які перебувають у власності або користуванні, можна розділяти без зміни їх цільового призначення.
Тобто, спочатку потрібно оформити поділ ділянки і зареєструвати нову, а тоді можна змінити призначення.
Зауважимо, якщо земельна ділянка належить до приватної власності, то поділ може бути здійснений за згодою всіх власників ділянки.
Для уточнення всіх деталей та інформації стосовно потрібних документів для оформлення поділу ділянки, краще звернутися до кваліфікованого спеціаліста.
Поділ земельної ділянки між співвласниками
Земельна ділянка може належати двом чи декільком співвласникам на праві спільної сумісної чи часткової власності. Поділ земельної ділянки в такому випадку можливий за згодою осіб, які мають у власності частину ділянки.
Згідно Цивільного кодексу, між співвласниками укладається договір у письмовій формі про поділ нерухомого майна, що знаходиться у спільній сумісній чи частковій власності.
Згідно законодавства, у разі недосягнення згоди стосовно розділення ділянки між співвласниками, таке питання вирішується в судовому порядку.
Отже, для того, щоб оформити поділ земельної ділянки, насамперед потрібно подати заяву власника та технічну документацію, розроблену землевпорядною організацією.
Для розробки технічної документації, потрібно подати такі документи:
- нотаріально засвідчена заява про поділ земельної ділянки;
- копію документу на право власності на ділянку (нотаріально завірену);
- копії паспорту та ІПН;
- договір про поділ нерухомого майна між співвласниками, завірений нотаріусом;
- у випадку розподілу земельної ділянки не рівними частинами чи відбувається поділ земельної ділянки під будинком, то потрібна кадастрова зйомка.
Після отримання всіх вищевказаних документів від заявника, землевпорядна фірма розробляє технічну документацію.
Потім пакет документів, заявник подає на розгляд Держгеокадастру. Органи влади проводять оцінку земельної ділянки та вирішують питання щодо її поділу.
Звичайно, щоб зареєструвати нові ділянки, потрібно з витягом з Державного земельного кадастру звернутися до ЦНАПу та зареєструвати право власності на кожну нову ділянку, яка була створена в результаті поділу.
Для того, щоб полегшити оформлення всіх документів та бути впевненим в правильності всіх дій, потрібно звернутися до юриста “АО “Асмунд”.
Отже, які юридичні послуги ви можете отримати при співпраці з професійним спеціалістом Асмунд:
- кваліфіковану консультацію адвоката по земельним питанням;
- роз'яснення стосовно можливості поділу земельної ділянки;
- супровід при врегулюванні конфлікту між співвласниками ділянки;
- допомогу при написанні заяви до державних органів та збір всіх необхідних документів до землевпорядної організації;
- посередництво при підписанні договору між співвласниками у нотаріуса;
- реєстрація земельної ділянки в ЦНАП;
- представництво в суді при виникненні проблем із поділом чи співвласниками.
При виникненні будь-яких юридичних питань з розділення земельної ділянки краще мати надійного “помічника” з юридичних питань. Адже, бувають різні моменти під час оформлення документів.
Впевнені в професійності наших співробітників.
Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: