image

Поділ майна подружжя

Розлучення є складною і болісною процедурою для будь-якої пари. Тим більше, якщо під час шлюбу подружжя нажило якесь спільне майно, тоді і можуть виникати спірні питання. Поділ майна подружжя - одне з найпроблематичніших справ в галузі сімейного права. Адже, кожен хоче отримати, те що він заслуговує та не бути “пошитим в дурні”.

Тому, в таких випадках краще звернутися до кваліфікованого спеціаліста та довірити своє питання юристу. Адвокатське об'єднання Асмунд надає послуги сімейного адвоката, який чітко оформить всі документи при розлученні та роз'яснить ваші права стосовно розподілу спільного майна.

Поділ майна подружжя

Одним з найважливіших аспектів у процесі поділу майна є те, що подружжя має зберігати холодний розум та розуміти, що поділ майна при розлученні є необхідним кроком для подальшого руху у житті. 

Як же відбувається поділ майна подружжя і яке майно може отримати кожен з пари?

В Сімейному кодексі зазначено, що чоловік та жінка мають повне право на поділ спільного сумісного майна, зокрема під час проживання в шлюбі. 

Звичайно, що більшість пар піднімають це питання, коли вже припиняються відносини. А в таких моментах загострюються негативні почуття і не завжди партнери можуть сприймати інформацію адекватно. 

Тому, для уникнення зайвих проблем і небажаного спілкування з колишнім партнером, варто звернутися до спеціаліста з сімейних спорів. Юрист спокійно розкаже, які є варіанти вирішення проблеми та запропонує повний супровід - від розлучення і до поділу майна подружжя.

Отже, розподіл майна може здійснюватися 2 способами :

  • за згодою сторін - за допомогою укладання договору про поділ майна подружжя або шлюбного договору (на етапі укладання шлюбу);
  • за зверненням в суд для розподілу майна подружжя.

До речі, можливість укладення шлюбного договору, який може містити умови про розподіл майна під час розлучення, може бути корисною опцією для тих, хто бажає забезпечити захист своєї власності або встановити специфічні умови щодо розподілу майна в майбутньому.

Підлягає поділу лише те майно, яке було одержане в шлюбі, або під час проживання разом, як сім'я. Більше того, якщо один з партнерів придбав річ і оформив на своє ім'я, всерівно таке майно підлягає розподілу. Кожен з подружжя має рівні частки, якщо інше не зазначено в шлюбному договорі чи не визначено судом. У багатьох випадках, коли є більше одного активу, наприклад, нерухомості, автомобілів, фінансових інструментів та інших активів, їх розподіл проводять у відповідності до їх ринкової вартості.

Поділ спільного майна подружжя

Поділ спільного майна подружжя

До спільного сумісного майна, яке підлягає поділу можна віднести:

  • речі, які були придбані за час перебування в шлюбі чи під час спільного проживання сім'єю;
  • прибутки кожного з пари (зарплата, пенсія та інші);
  • майно, яке було придбане одним з подружжя для виконання якоїсь роботи та отримання прибутку (комп'ютер, музичний інструмент, лікарські прилади тощо).

Квартира чи спільний будинок подружжя ділиться лише  в тому випадку, якщо його реально можна поділити в тих частинках, які відповідають розміру часток подружжя в праві власності. Якщо ж майно не можливо поділити, тоді суд може провести поділ майна подружжя в різних частках і віддати нерухомість одному з подружжя. В свою чергу, той, хто отримав майно має здійснити доплату іншому.

Крім того, запам'ятайте, до предмету розподілу майна при розлученні також відносяться і боргові зобов'язання колишньої пари. Тобто, борг одного з подружжя вважається спільним боргом і ділиться на двох. 

Що ж стосується розподілу майна при розлученні якщо є діти, то такий процес, в більшості випадків, відбувається в судовому порядку. При поділі спільного майна суд бере до уваги багато факторів, таких як спосіб, яким майно було набуте, тривалість шлюбу, фінансовий стан кожного з партнерів, потреби дітей, з ким будуть далі проживати діти та інші обставини.

Зверніть увагу, що діти при поділі майна подружжя не отримують своєї частки майна, так як все майно є власністю батьків. Отримати у власність майно діти можуть лише при передачі такого майна у власність дітям, або у спадок.

Але, не все майно є спільною сумісною власністю подружжя. Якщо ж чоловік чи дружина придбали майно до шлюбу чи отримали його у спадок, або на підставі договору дарування вже навіть під час проживання разом, то таке майно вважається особистою приватною власністю одного з подружжя. І таке майно не підпадає під поділ майна подружжя.

Згідно Сімейного кодексу, до особистого приватного майна кожного з подружжя відноситься:

Поділ майна подружжя

  • майно, яке було куплене одним з колишніх партнерів до шлюбу;
  • майно, отримане під час шлюбу згідно договору дарування чи у спадок;
  • куплене майно за власні кошти одного з подружжя ;
  • майно, набуте під час окремого проживання (навіть якщо шлюб не припинявся);
  • речі приватного користування, а також куплені за спільні гроші пари;
  • страхові виплати (якщо внески сплачувалися з особистих коштів одного з подружжя);
  • премії, винагороди за певні досягнення;
  • відшкодування за пошкоджені речі.

Отже, ніби все зрозуміло і при виникненні питань, можна розрізнити спільне майно та особисте приватне. Але, при розлученні, часто виникають спірні ситуації, які потребують детального вивчення проблеми.

І  саме з такими проблемами можуть справитися юристи-практики. В чому ж полягає робота адвоката “Асмунд”.

Які ж юридичні послуги ви можете отримати, звернувшись до професійного фахівця:

  • аналіз ситуації подружжя на етапі розлучення - оцінка ризиків та реальна картина, що може отримати кожен з подружжя;
  • проведення переговорів з кожним з партнерів та можливість вирішення питання поділу майна подружжя в добровільному порядку;
  • роз'яснення партнерам, що вважається спільним майном, а що особистим;
  • вивчення всіх обставин справи та пошук доказів, які можуть впливати на розподіл майна;
  • написання адвокатських запитів;
  • представництво в суді одного з подружжя.

Тому, звернувшись до адвоката з сімейних справ, який має реальні виграшні справи, стосовно питання поділу майна подружжя,ви можете бути впевнені, що отримаєте справедливу частку при розлученні.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: