image

Хто такі ІТ-адвокати?

Хто такі ІТ-адвокати?

ІТ-сфера розвивається швидко та динамічно. Українські компанії орієнтовані переважно на іноземних замовників, але водночас працюють в реаліях вітчизняного законодавства. Тому все частіше виникає потреба в грамотних юристах, які водночас орієнтуються в правилах ведення бізнесу в країні, знаються на міжнародному праві та розбираються в особливостях ІТ продуктів та послуг. 

Особливості українського ІТ-бізнесу з позиції юриста

  • Перша особливість ― це продукт. Розробка програмного забезпечення, створення сайтів, графічний дизайн, вихідні коди, ІТ-супровід компаній, ― це невеликий список термінів, які адвокат повинен розуміти та захищати з правової точки зору. 
  • Друга особливість ― трудові відносини. Донедавна працівники ІТ-компаній переважно реєструвалися підприємцями та укладали відповідні угоди на виконання робіт. Вимоги податкової привести трудові відносини до штатних, та водночас застаріле українське законодавство “Про працю”, створюють ще один виклик для юристів.
  • Третя особливість ― валютні надходження на рахунки компаній. Співпраця з іноземними замовниками потребує постійного супроводу грамотного адвоката як для захисту від шахраїв, так і для захисту від неправомірних претензій державних регуляторів.

Які вимоги до ІТ-адвокатів в Україні?

Зрозуміло, що самого лише диплома юриста та адвокатського посвідчення недостатньо. Допомога кваліфікованого юриста потрібна ІТ-компаніям на кожному етапі діяльності.

  • Створення стартапів та реєстрація бізнесу.
  • Підписання угод із замовниками.
  • Захист авторських прав на інтелектуальну власність.
  • Трудові відносини всередині компанії. 
  • Проведення валютних операцій при співпраці з іноземними компаніями.
  • Дотримання податкового законодавства, що є надзвичайно мінливим в Україні.

  Адвокат, який працює з ІТ-компаніями та володіє реальним практичним досвідом правової допомоги необхідний не лише на стадії судових тяганин чи перевірок з боку контролюючих органів. Головне завдання такого спеціаліста ― знаходити такі шляхи розвитку ІТ-компанії, на яких не виникатиме проблем, судів та штрафів.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: