Борг по кредиту? Що робити?
Борг по кредиту виникає з різних причин. Помилка в розрахунках, неточності трактування кредитної угоди, погіршення фінансового стану позичальника. Перш за все потрібно вияснити причину виникнення заборгованості. Тому й варто зберігати платіжні документи щонайменше три роки.
Якщо обставини проти вас
Фінансове становище позичальника може погіршитися з незалежних від нього умов. Наведемо приклади найпоширеніших ситуацій:
- зменшення надходжень (заробітної плати, підприємницького доходу);
- втрата роботи;
- сімейні обставини (розлучення, втрата годувальника);
- тимчасова непрацездатність або отримання інвалідності.
Якщо ваші доходи скоротилися на 30 %, то виконання зобов'язань за кредитною угодою стає непосильною ношею. Що ж робити в такому випадку?
Шукайте вихід разом з фінансовою установою
Насамперед усвідомте, що погашення кредиту ви не уникнете. Надокучливі дзвінки з банку, спілкування з колекторами та виконавчою службою вам не потрібні. Окрім того, ще й наростає сума штрафів за недотримання умов угоди. Зверніться до банку та поясніть ситуацію. Пояснення потрібно підтвердити документально (довідки з місця роботи або центру зайнятості, виписки з лікарні або судові рішення, свідоцтва про розлучення або про смерть годувальника).
Які кроки банк робить на зустріч позичальникам:
- реструктуризація боргу;
- зміна валюти кредиту;
- продаж кредиту іншому банку;
- переуступка права вимоги за кредитом.
Зауважте, що навіть у випадку відмови банку піти вам назустріч, ви можете перекредитуватися в іншій фінансовій установі або звернутися з пропозицією викупити ваш борг. Нараховані штрафи та пені не поспішайте відразу оплачувати. З огляду на обставини ви можете звернутися до суду та зменшити їх розмір.
Впевнені в професійності наших співробітників.
Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: