image

Адвокат у виконавчому провадженні

Адвокат у виконавчому провадженні

Виконавче провадження - це комплекс юридичних процедур, спрямованих на виконання судових рішень та інших документів. Зокрема, рішень судів у цивільних, господарських та адміністративних справах. 

І тут важливо, щоб всі права та інтереси сторін дотримувалися, а процедури відповідали закону та правовим нормам.

Тому адвокат у виконавчому провадженні відіграє головну роль, адже може забезпечити ефективний захист прав та інтересів свого клієнта.

Адвокатське об'єднання АСМУНД надає юридичну допомогу фізичним та юридичним особам у всіх галузях права. Наші юристи здійснюють представництво клієнта на всіх стадіях виконавчого провадження.

Чим допоможе адвокат у виконавчому провадженні 

Основні положення щодо виконавчого провадження в Україні регулюються Цивільним процесуальним кодексом України, Законом України "Про виконавче провадження" та іншими нормативними актами. 

Виконавче провадження може бути ініційоване після винесення судового рішення та передбачає наступні етапи:

 • подання виконавчого документа (виконавчого напису) до виконавця. Це може бути рішення суду, постанова іншого органу або відповідний документ, який містить обов'язкову для виконання вимогу;

 • проведення виконавчих дій виконавцем з метою виконання рішення. Це може бути вилучення майна, блокування банківських рахунків, зняття заборгованості з виплати грошових коштів тощо;

 • подання заперечення боржником та звернення зі скаргою до суду щодо виконавчого провадження або зупинення виконавчого провадження за рішенням суду; 

 • припинення виконавчого провадження у зв'язку з виконанням рішення або в інших випадках, передбачених законодавством.

Адвокат у виконавчому провадженні виконує важливу роль, забезпечуючи захист прав та інтересів свого клієнта (боржника чи кредитора) під час виконання судових рішень. 

Ось юридичні послуги, які може надавати адвокат:

 1. Консультація та підготовка. Адвокат може надавати клієнту детальну консультацію щодо процедур виконавчого провадження, прав та обов'язків сторін, а також можливих шляхів захисту, як боржника, так і кредитора.

 2. Супровід виконавчого провадження. Адвокат може супроводжувати клієнта під час виконавчого провадження, забезпечуючи виконання судових рішень у відповідності до закону та зберігаючи права та інтереси клієнта.

 3. Співпраця з виконавцем. Спеціаліст взаємодіє з виконавцем щодо виконання рішень суду та вирішення питань, які виникають під час виконавчого провадження.

 4. Подання апеляційних та касаційних звернень. Якщо клієнт вважає, що його права порушено під час виконавчого провадження, адвокат може підготувати та подати апеляційні чи касаційні звернення до вищого суду для перегляду справи. 

 5. Захист прав та інтересів клієнта. Адвокат у виконавчому провадженні може виявляти порушення процедур, запобігати недопустимим діям виконавця чи інших сторін щодо боржника та діяти в інтересах клієнта на всіх етапах виконавчого провадження. Юрист також може захистити інтереси кредитора та ефективно стягнути борг з недобросовісного боржника.

 6. Представництво в суді. Юрист може представляти інтереси клієнта в суді під час розгляду питань, пов'язаних з виконавчим провадженням, таких як розгляд скарг, заяв чи інших питань, пов'язаних з виконанням рішень суду.

Важливо вибрати досвідченого та кваліфікованого адвоката у виконавчому провадженні, який має глибокі знання в сфері виконавчого провадження та може забезпечити ефективний захист прав та інтересів свого клієнта.

Для прикладу, адвокат по кредитам може надати кваліфіковану правничу допомогу в питаннях, які стосуються стягнення заборгованості з клієнта. Юрист Асмунд проконсультує, складе позовну заяву (при необхідності), та здійснить захист від незаконних дій кредитора.

Оскарження виконавчого провадження

Оскаржити виконавче провадження в Україні можна в судовому порядку. Для цього потрібно звернутися до суду для перегляду чи скасування рішення виконавця, яке може бути визнане неправомірним або недостатньо обґрунтованим.

Оскарження виконавчого провадження може відбуватися наступними способами:

 • оскарження рішення виконавця. Адвокат у виконавчому провадженні може подати заперечення або скаргу до виконавця щодо конкретних дій чи рішень, прийнятих у ході виконавчого провадження. 

 • підготовка та подання апеляційної скарги до суду, якщо виконавче провадження відбувається з порушенням прав чи норм закону. Апеляційний суд переглядає рішення першої інстанції та може внести зміни чи закрити виконавче провадження.

 • подання касаційної скарги до вищого спеціалізованого суду (наприклад, Верховного Суду України) на рішення апеляційного суду. 

 • порушення скарги. Якщо оскарження виконавчого провадження не було проведено належним чином або вчасно, може бути порушена скарга щодо порушення процедури або строків.

Важливо враховувати, що терміни та процедури оскарження можуть відрізнятися залежно від типу справи та органів, які беруть участь у виконавчому провадженні. 

Варто зазначити, що закриття виконавчого провадження відбувається у випадках, коли виконання судового рішення завершено, борг сплачений або відповідні обставини вказують на неможливість подальшого проведення виконавчих дій. 

Ось деякі ситуації, коли може бути закрито виконавче провадження:

 • повне погашення боргу. В цьому випадку виконавець складає відповідний акт про закриття;

 • запропонована добровільна відмова від виконання, в разі домовленості боржника та кредитора;

 • скасування судового рішення вищим судом або на підставі інших юридичних обставин;

 • виявлення помилки в рішенні або в процедурі виконавчого провадження, що свідчить про його недійсність;

 • смерть боржника. В разі смерті боржника виконавче провадження може бути закрите.

Зазвичай закриття виконавчого провадження здійснюється виконавцем на підставі відповідних заяв боржника, кредитора чи інших сторін. 

Пам'ятайте, адвокат у виконавчому провадженні - це надійний помічник, який захистить ваші інтереси при виникненні проблем в даній галузі

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: