image

Юрист з інтелектуальної власності

Сучасний світ важко уявити без інтернету і гаджетів. Кожного дня ми переглядаємо новий контент - відео, фото, статті, слухаємо музику, читаємо книги. А для завантаження нових ігор чи програм, потрібно заплатити не малі гроші. І це все твори, які мають авторів та правовласників. 

Тому, сьогодні, надзвичайно важливим  є питання авторського права та права інтелектуальної власності. І в деяких випадках, такі права мають більшу цінність, ніж нерухоме майно. 

Але, як захистити свої права і що робити, коли незаконно використали вашу торгову марку чи твір в своїх цілях?

АО “Асмунд” надає консультації з питань авторського права та суміжних прав. Наш юрист з інтелектуальної власності допоможе розібратись з усіма моментами, які виникають при створенні і використанні об’єктів інтелектуальної власності.

Що таке право інтелектуальної власності

При створенні музичного твору, збірки текстів чи торгової марки, кожний власник може мати права на ці об'єкти. 

Згідно ЦК України, термін “право інтелектуальної власності”, пов’язаний, насамперед зі створенням та використанням об’єктів мистецтва, науки, літератури, виробництва, IT-технологій. Право інтелектуальної власності застосовується до результатів роботи, які набули поширення і які ще невідомі загалу. І якщо, хтось порушує ваші майнові чи немайнові авторські права, то варто звернутися до такого спеціаліста, як юрист з інтелектуальної власності.

Але, виникає питання, які об’єкти відносяться до інтелектуальної власності і що не регулюється аналогічним законом?

До результатів діяльності права інтелектуальної власності відносяться:

 • авторські права - твори літератури, сценарії, музичні твори, твори живопису, скульптурні твори, фотографії, аудіо-; відео твори - кінофільми, комп’ютерні програми, бази даних;
 • суміжні права;
 • наукові винаходи, корисні моделі,товарні знаки;
 • комерційні та фірмові назви;
 • географічні найменування;
 • винайдені сорти рослин та породи тварин.

Об’єкти, які викладені в письмовому вигляді як методи, принципи чи думки про якийсь винахід - не є результатом інтелектуальної власності.   

Об’єктами прав інтелектуальної власності можуть бути лише немайнові об’єкти - результати творчої чи інтелектуальної діяльності.

Суб’єктами права інтелектуальної власності можуть бути автори результату роботи - фізичні особи будь-якого віку. Юридичні особи не можуть бути авторами інтелектуальної власності. Вони можуть набути право лише згідно закону і ЦК України. 

Право інтелектуальної власності поділяється на 2 види прав: 

 • немайнові (особисті) - підтвердження автором прав на об’єкт інтелектуальної власності;
 • майнові права - право використання і розпорядження об’єктом інтелектуальної власності.

Всі права на результат інтелектуальної власності підтверджуються законодавчими актами та ЦКУ. Щоб захистити свої права, потрібно мати відповідний сертифікат (патент, ліцензію, свідоцтво) про власність прав на об’єкт. При виникненні проблем з реєстрацією прав інтелектуальної власності юрист з інтелектуальної власності надасть необхідну допомогу.

Але, сьогодні, частими є випадки, коли порушуються права інтелектуальної власності. Наприклад, привласнення творів літератури і мистецтва і видання їх під своїм іменем, завдання матеріальних збитків власнику торгової марки, реклама свого товару за рахунок відомого бренду та інші.

При виникненні таких чи інших порушень прав інтелектуальної власності, потрібно звертатись в АО “Асмунд” до юриста з інтелектуальної власності.

Юрист з інтелектуальної власності

Важливим питанням - є створення і використання юридичними особами своїх торгових марок, комерційних найменувань і правильне оформлення з юридичної точки зору. 

Оформити документ на право інтелектуальної власності може юрист з інтелектуальної власності. Спеціаліст надасть консультацію, допоможе в реєстрації прав та передачі таких прав від автора до інших суб’єктів.

Послуги, які надає юрист з інтелектуальної власності:

 • консультації з питань реєстрації прав власності та поновлення порушених прав;
 • допомога в реєстрації товарних знаків - перевірка аналогічних знаків, з метою виявлення подібних, складання заяви, розрахунок оплати за реєстрацію інші дії;
 • представлення інтересів клієнта в державних органах;
 • оскарження рішень Укрпатенту про відмову у видачі патенту;
 • складання претензій до суб’єктів, які порушують інтелектуальні права власника об’єкту;
 • оформлення ліцензійних договорів, свідоцтв на користування об’єктами інтелектуальної власності;
 • вирішення спорів в досудовому порядку;
 • представлення інтересів власника прав інтелектуальної власності в суді;
 • допомога в підготовці авторських договорів, ліцензійних договорів, трудових договорів;
 • надання юридичної допомоги з питань створення, використання IT програм і захисту їх від недобросовісних конкурентів та інші види послуг.

Для багатьох компаній має велике значення інтелектуальна власність. Адже, працюючи в сфері, відео ігор, шоу-бізнесу, IT, фармацевтичних технологій, потрібно бути впевненим, що більше ніхто не використає в своїх цілях об'єкту інтелектуальної власності.

Юрист з інтелектуальної власності може допомогти вирішити всі питання з реєстрацією товарних марок чи назв компанії, а також представити клієнта в державних органах - митних органах, судах, правоохоронних органах, Антимонопольному комітеті та Державній службі інтелектуальної власності.

В АО “Асмунд” працюють спеціалісти з усіх галузей права, тому можуть надати консультації не лише з питань інтелектуальної власності. Виникли питання з укладанням договорів з партнерами чи внутрішніми трудовими договорами, допоможе юрист по договорам. А потрібна кваліфікована допомога в сфері  IT права, то IT юрист вирішить проблемні питання.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: