image

Юридичний супровід тендерів

Особливо актуальним, сьогодні, є юридичний супровід тендерів. Адже, починаючи з 2016 року державні закупівлі проводяться через онлайн систему . І це краще для бізнесменів, адже вони можуть запропонувати свої товари чи послуги державним організаціям. І це реальна можливість отримати хороший заробіток і довгострокові контракти.

Але, щоб якісно представити свою пропозицію, а замовникам отримати хороші умови, потрібно уважно і юридично правильно скласти всі документи і подати їх онлайн.

Для цього важливе значення має юридичний супровід тендерів. В АО “Асмунд” працюють кваліфіковані юристи, які допоможуть виграти тендер в рамках правового поля, а замовникам отримати вигідний контракт.

Державні публічні закупівлі

Тендер - це свого роду конкурс на послуги чи товари, які можуть проводити, як державні організації, так і приватні. 

Державні підприємства, для своїх потреб зобов’язані постійно здійснювати публічні закупівлі (школи, коледжі, обласні територіальні громади, лікарні, міські ради, заводи та інші). Раніше, на публічні торги неможливо було потрапити комерційним організаціям та і заздалегідь завжди було все домовлено. 

З 2016 року, після прийняття ЗУ “Про публічні закупівлі”, всі тендери проводяться онлайн в спеціально створеній системі ProZorro. Це електронний простір, де можуть зареєструватися всі замовники і постачальники товарів і послуг та позмагатися за державні замовлення. Основна ціль закону - прозоре і публічне проведення закупівель, створення “здорової” конкуренції та запобігання корупції. 

Тому така популярна сьогодні послуга юристів - юридичний супровід тендерів. Адже, якщо не знаєте, як працювати з системою, краще звернутися до юриста і замовити послуги з підготовки тендерної документації.

Дійсно, прийняти участь в публічних закупівлях може кожна комерційна організація (постачальник), яка подала документи на тендер та зареєструвалась в системі. Для підприємств це вигідно, тому що держава постійно потребує товарів, послуг, тому кожен постачальник може знайти тендер в своїй сфері і боротися за перемогу. Головне - правильно оформити всі документи. Адже, при відсутності одного документу чи невірному поданні, можна втратити хорошого замовника. Тому, варто отримати консультацію та юридичний супровід тендерів від кваліфікованих спеціалістів.

Для державних підприємств є позитивним моментом те, що на електронному майданчику великий вибір пропозицій, які можна переглянути онлайн. 

І за допомогою такої системи всі підприємства-замовники можуть закупити товари, послуги, роботи. Наприклад, в електронному переліку можна вибрати пропозиції від постачальників продуктів харчування, електроенергії, медичних товарів, ремонтних робіт, охоронних послуг, послуг перевезення та багато інших.

Більшість постачальників до цього часу ще вважає, що розмістити пропозицію на електронному майданчику неможливо і отримати хороший контракт - не вдасться.

Але, якщо у вас є грамотний юрист, який надасть професійний юридичний супровід тендерів, то виграшний контракт може бути у вас “в кармані”.

Супровід публічних закупівель

Так як надається спеціалістом юридичний супровід тендерів і чому важливо грамотно представити пропозицію?

Послуги тендерного супроводу надають юристи у вигляді консультацій по певних питаннях (частковий супровід), або супровід від початку торгів і до оголошення результатів переможця (повний супровід).

Важливість супроводу юриста полягає в тому, що процес публічних закупівель не простий і українське законодавство постійно змінюється. Тому, спеціаліст, який постійно слідкує за змінами, аналізує тендери, зможе кваліфіковано допомогти в подачі документів та відстоюванні інтересів клієнта. Адже, одна незначна помилка може змінитися втратою вигідного партнера.

Крім того, юридичний супровід тендерів стосується і замовників, які мають правильно і чітко сформувати замовлення і розібратися з пропозицією. Адже, в електронній системі документи перевіряються від усіх учасників закупівель.

Послуги, які надаються юристом для постачальників публічних закупівель:Юридичний супровід тендерів

 • юридичні консультації по окремих питаннях стосовно тендерної документації та участі в торгах;
 • пошук та аналіз вигідних тендерів;
 • підготовка тендерної документації, ціна тендеру;
 • уточнення у замовника умов тендеру і оскарження, якщо потрібно;
 • підготовка і написання тендерної пропозиції;
 • представлення інтересів клієнта на електронному майданчику публічних закупівель;
 • контроль за дотриманням законодавчих актів при торгах;
 • оскарження рішень замовників в Антимонопольному комітеті України;
 • юридичний супровід тендерів вже після завершення процесу і отримання замовлення.

Для замовників, які виставляють на тендер державні закупівлі, юрист надає послуги:

 • юридичні консультації по питаннях підготовки документації та умовах виставлення замовлення;
 • юридична підтримка спеціаліста від початку торгів і до визначення переможної пропозиції;
 • складання та розробка всієї документації, представленої на тендері для постачальників;
 • ведення переговорів з партнерами;
 • аналіз поданих документів від постачальників;
 • представлення інтересів замовника в Антимонопольному комітеті та захист його прав.

Перед початком подачі документів, замовник і постачальник мають все грамотно викласти в електронній истемі. Закон визначає перелік документів, які мають бути представлені сторонами, та вказує умови, при яких кожна з сторін може надавати чи приймати пропозиції.

Юридичний супровід тендерів важливий, як для замовника, так і для постачальника, адже обидві сторони зацікавлені в підписанні вигідного контракту. А виникають питання в складанні і оформленні договору з партнером, вам допоможе юрист по договорам АО “Асмунд”. Корпоративний юрист здійснить кваліфікований, юридичний супровід тендерів, щоб ви отримали найкращі пропозиції.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: