image

Адвокат з житлового права

Одними з найпоширеніших категорій справ, які розглядаються в суді, є житлові спори. Адже питання приватної власності та поділу майна часто виникає між родичами чи подружжям. А при зміні законодавства, в деяких випадках, люди взагалі не знають як вирішувати свої житлові спори. І виникають конфліктні ситуації, коли відбувається виселення/вселення в житловий будинок, квартиру незаконним способом. 

Сьогодні часто розглядаються справи, коли на стадії будівництва власники купують квартири, а потім залишаються без нічого.

Тому, такі болючі питання допомагає вирішити адвокат з житлових спорів, який компетентно надасть консультацію по всіх питаннях. В адвокатському об’єднанні «Асмунд» працюють кваліфіковані спеціалісти, які займаються справами з житлового права і мають багаторічний досвід в цьому питанні.

Що таке житлові спори і як вирішуються

Житлові спори - це вид конфліктів, які виникають при використанні жилих приміщень власниками, орендарями та при цьому недотриманням нормативів, встановлених в будинках. Розглядаються такі спори в суді, але є випадки, коли можливе вирішення таких питань в адміністративному порядку. Кожен громадян України може звернутися в суд і оскаржити рішення органів влади, посадових осіб чи органів місцевого самоврядування. 

Житлові спори, які вирішуються в судовому порядку, можуть виникати із різних правових підстав, тому розгляд справ не завжди однаковий. Є житлові спори, що  випливають із Житлового кодексу, Цивільного та Сімейного кодексу.

Для прикладу, з основних статей ЖК випливають спори щодо приватизації житла, спори стосовно користування гуртожитком чи жилим приміщенням, яке належить державному фонду та інші. 

Житлові спори, які виникають з ЦК пов’язані з такими питаннями, як порушення договорів купівлі-продажу, безоплатного проживання в нежитловому приміщенні, а також спори стосовно права власності на майно.

 З Сімейного кодексу випливають спори, які стосуються питань вирішення конфліктів подружжя, які проживають в квартирі чи будинку на праві сумісної власності, або поділу майна при розірванні шлюбу.

Не всі конфлікти та житлові спори в Україні вирішуються в суді. Є проблеми, які можуть розглядати державні органи місцевого самоврядування. До таких спорів відноситься питання покращення житлових умов громадянам, або надання нового житла в разі аварійного стану приміщення.

При вирішення таких питань варто звертатись за допомогою до адвоката, який веде житлові спори. Адже, питання житла та приватної власності дуже важливе і цінне для кожної людини. А коли це житло можуть вилучити фінансові установи за несплату кредиту, то такі питання стають вдвічі важчими. І тоді краще звернутися до фахівця, який займається фінансовими спорами. Адвокат по кредитам підкаже, як залишитись у квартирі і вирішити питання з банком чи МФО.

Хто такий адвокат з житлового права

Часто виникають житлові спори через незнання своїх прав власниками житла, а також орендарями, які винаймають квартиру чи будинок. Сьогодні все частіше виникають спори між забудовниками і клієнтами, які вкладають кошти на стадії будівництва. А конфлікти випливають із ситуацій, коли будівельні фірми банкрутують і власники майбутнього житла залишаються ні з чим.

В таких випадках важливо знайти адвоката з житлового права і відстояти свої майнові права. 

Так чим може допомогти фахівець і як вирішити житлові спори:

Адвокат з житлового права

  • оформити переведення приміщення з нежитлового фонду в житловий (процедура складна та не завжди швидка, тому самостійно не варто вирішувати);
  • надати різного роду консультації в сфері житлового права онлайн/в офісі;
  • захистити інтереси клієнтів перед забудовником (але краще звернутися до юриста перед укладанням договору, ніж потім йти до суду);
  • допомогти в усуненні перешкод в користуванні майном;
  • допомогти в оформленні визнання права власності на нерухоме майно;
  • оформити питання виділення частки нерухомого майна, поділу майна; 
  • представляти інтереси клієнта в суді чи інших органах місцевого самоврядування, вирішуючи житлові спори;
  • складати позовні заяви, заперечення та інші документи.

Житлові спори - це питання, які потребують детального вивчення та правильного вирішення. Тому, краще звернутися до юриста і довірити йому свої житлові, проблемні питання.

Адвокатське об’єднання “Асмунд” має в своїй команді досвідчених фахівців з житлового, цивільного та сімейного права. Тому, при вирішенні житлових спорів, всі спеціалісти можуть брати участь в процесі. 

А якщо у вас виникло питання конфлікту з роботодавцем і ви не знаєте, де отримати кваліфіковану консультацію, звертайтесь в нашу компанію. Юрист по трудовому праву відповість на всі питання та допоможе в складних робочих моментах. 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: