image

Юрист митного права

Кожен день кордон України перетинають українці та громадяни інших держав, перевозяться автомобілями сотні товарів в Україну та за її межі. Всі відносини, які виникають в зв’язку з комплексом всіх переміщень через митний кордон, регулюються митним правом України.

Звичайно, контроль за переміщенням громадян, перевезення товарів та матеріальних цінностей, здійснюють митні органи. І в рамках нормативних актів, митного кодексу будуються відносини між підприємцями - учасниками зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та працівниками митниці.

Але, в силу недосконалості законів, перевищенням службових обов’язків митниками, виникають митні суперечки, які в багатьох випадках важко вирішити без допомоги спеціаліста з митного права. І саме митний адвокат АО “Асмунд” допоможе вирішити конфлікти, які виникають при перетині кордону чи перевезенні вантажів.

Які бувають митні спори

Юрист митного права

Так чому ж виникають митні спори, якщо є правила, митний кодекс і нормативні акти, які регулюють ЗЕД?

В зв’язку з частими змінами в законодавстві, політичною ситуацією в країні, корупцією на митниці та порушеннями правил з боку учасників ЗЕД і виникають конфліктні ситуації, які часто вирішує митний адвокат.

Основною причиною митних суперечок є - завищені податкові платежі, штрафи та митні збори. Але, не завжди компанії-перевізники можуть швидко оскаржити рішення митних органів чи надати ряд документів. На все потрібен час, якого часто не вистачає, так як затримка на митниці може призвести до великих фінансових втрат. В таких випадках потрібна кваліфікована юридична допомога і консультація фахівця - митного адвоката.

Митне законодавство складається з ряду нормативних актів, декларацій, які постійно оновлюються. І підприємцям чи бізнесменам, які не мають юридичної освіти, важко прослідкувати всі зміни. Тим більше, сьогодні, все більше громадян та учасників ЗЕД стикаються з притягненням їх до адміністративної відповідальності за порушення митних правил. В таких випадках допоможе митний адвокат, який надасть необхідні консультації та при потребі зможе представляти інтереси в суді.

Які ж найпоширеніші митні суперечки виникають в відносинах з митницею:

 • спори, пов’язані з порушенням митного законодавства митними органами - вимагання документів, які не потрібні згідно нормативних актів, завищені митні платежі, неправомірний метод визначення митної вартості, відмова в оформленні митної декларації;
 • спори, які виникають з невідповідністю кількості та якості товарів, які можна пропускати через кордон;
 • суперечки, пов’язані з встановленням митної вартості товарів, обладнання, автомобілів;
 • спори, які стосуються документів, які невірно заповненні - в таких випадках митники можуть конфіскувати майно, автомобіль і накласти штраф на перевізника і відправника;
 • оскарження рішень митних органів, які проводили перевірку і наклали податкові зобов’язання чи штрафи.

Тому, в випадках порушення прав проходження митного контролю чи перевищення повноважень митними органами, краще звернутись до спеціаліста, який збереже ваш час і скоротить фінансові збитки. Митний адвокат допоможе вирішити питання, як в досудовому порядку, так і в органах суду.

Митні спори у сфері відносин митних органів і учасників зовнішньоекономічної діяльності бувають 3 видів:

 • адміністративні митні спори - накладення арешту на майно, конфіскація, штрафи та інші;
 • податкові спори - неправомірне нарахування податків та зобов’язань;
 • комерційні спори - внесення корективів стосовно митної вартості, відмова в пільгах, передбачених законом, незаконні рішення в визначенні категорії товарів.

Митний адвокат АО “Асмунд” надасть кваліфіковану допомогу у всіх видах митних спорів і оформить всі необхідні документи за вас.

Питання, які вирішує митний адвокат

При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності багато підприємців наштовхуються на проблеми при перевезенні товару через український кордон. Як описано вище, суперечки виникають різні - від затримання транспортного засобу на митниці до накладення штрафів та конфіскування товару.

Митний адвокат - це надійна допомога для підприємства, яке здійснює ЗЕД. Адже, на практиці видно, що при відсутності юридичної допомоги, часто підприємці через неправомірні дії митників втрачають і час і гроші.

Які ж послуги надає митний адвокат і які питання вирішує:

 • надає консультації стосовно переміщення (ввезення, вивезення) товарів через кордон України;
 • допомагає в оформленні необхідних дозвільних документів компаніям, які хочуть займатися зовнішньоекономічною діяльністю;
 • готує всі документи, міжнародні контракти;
 • супроводжує компанію на стадії проходження митного контролю;
 • оскаржує рішення митних органів стосовно вартості товарів та встановлення іншого коду товарів;
 • оскаржує постанови про адміністративне правопорушення;
 • повернення конфіскованого товару, транспортних засобів, грошей;
 • оцінює та збирає відомості про дії митників, які вчинили неправомірні дії;
 • супроводжує на всіх стадіях здійснення ЗЕД підприємством;
 • вирішує питання з перекладом документів, пошуком митного брокера та перевізника;
 • представляє інтереси клієнта в суді стосовно порушення митного права.

Митний адвокат надасть консультації та допомогу в досудовому порядку, перед митними та правоохоронними органами та захистить інтереси в суді. Митні спори  - це напрямок, який потребує кваліфікованих дій і спеціаліст має володіти не лише знаннями в сфері митного та фінансового права. Митний адвокат повинен мати практику в розв’язанні митних суперечок, адже від нього залежить діяльність фірми і її фінансовий стан.

АО “Асмунд” в своїй команді має вузькопрофільних спеціалістів, які допомагають в вирішенні будь-яких спорів, в тому числі і митних. А при порушенні митного законодавства і виникненні справ про незаконне ввезення та контрабанду, допоможе також адвокат по криміналу.

 митні спори

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: