image

Юрист з медичного права

Забезпечення юридичною допомогою медичної діяльності, сьогодні, є надзвичайно актуальним. Адже, питання не лише в порушенні прав пацієнтів, які звертаються в медичні заклади. Це ще пов’язано з розвитком приватної медичної практики, добровільного медичного страхування та впровадженням нових технологій, медичних винаходів. 

Медичне право  розвивається швидко, а юристів-практиків мало. Вузькопрофільний спеціаліст, як юрист з медичного права, зустрічається  в наш час рідко. Адже, погодьтеся, медична система і українське законодавство далеко не досконалі.

Медична реформа в Україні показала, що як пацієнти, так і лікарі юридично не захищені. Тому так важливо, при виникненні питань в галузі медичного права звертатись до медичного адвоката в АО “Асмунд”. 

Медичне право

Останні роки все більше почали говорити про такий напрямок в юриспруденції, як “медичне право” і юрист з медичного права став “модним спеціалістом”. Медичне законодавство складне і потребує більш кваліфікованих спеціалістів, які допоможуть і лікарям і пацієнтам в вирішенні складних питань.

Сьогодні, незадоволених пацієнтів стає більше з кожним днем. Адже, люди вже розуміють, що варто боротися за свої права, які надані згідно З Конституцією. Звичайно, що основними причинами звернень є - порушення прав пацієнтів в медичному закладі, недобросовісне надання медичної допомоги та заподіяння шкоди здоров'ю людини.

Так які ж основні права ми можемо мати згідно з Конституцією та інших нормативних документів. Права пацієнтів:

Медичний адвокат

 • право на вибір медичного закладу;
 • право на медичне втручання та відмову від такого права;
 • право на вибір лікаря та заміна медичного працівника при бажанні;
 • право на лікування за кордоном, якщо немає такої можливості в закладах України;
 • право на якісну та безпечну медичну допомогу;
 • право на таємницю лікування;
 • право на користування новітніми засобами (репродукція, донорство, зміна статі, участь в біологічних експериментах);
 • право на оскарження дій медичних працівників, які надали неякісну медичну допомогу;
 • право на відшкодування шкоди, завданої життю і здоров’ю.

Кожна людина насамперед має право отримувати належну медичну допомогу, якщо виникають проблеми зі здоров’ям. Але, як показує практика звернень до такого спеціаліста, як юрист з медичного права, то сьогодні все більше зловживань з боку медичних працівників.

Тому медичне право і регулює саме правовідносини між пацієнтами і медичними установами. Тим більше, що є багато випадків, коли лікарська помилка може забрати не одне життя людини. Або, навпаки, рятуючи життя людини, лікар може стати центром нападу і в такому випадку теж потрібен юрист з медичного права. 

Які послуги надає юрист з медичного права

Життя і здоров’я - це найцінніше, що є у людини і коли виникають проблеми, тоді кожен готовий все віддати, аби не втратити одне або інше. Але, звертаючись до лікаря, ми не завжди можемо бути впевненими в отриманні якісного медичного лікування.

Головне - уважно вибрати клініку і лікаря, знати свої права і не боятися звернутись до юрист з медичного права, якщо порушили ці права.

Так які ж послуги надає медичний адвокат для пацієнтів:

 • консультації з питань, що стосуються медичного права;
 • допомогу в складанні і поданні скарги та повідомлення до медичної установи;
 • аналіз медичних договорів і консультування стосовно укладення (медична страховка, договір про медичне обслуговування в приватному закладі);
 • підготовка необхідного пакету документів для подання до суду внаслідок лікарської помилки;
 • представлення інтересів пацієнта в судових засіданнях;
 • відшкодування шкоди, завданої життю і здоров’ю людини;
 • сприяння в компенсації всіх обстежень, лікуванні, якщо було надано неякісну медичну послугу.

Звичайно, можливі порушення прав пацієнтів можуть бути і інші. Але, головне, пам’ятати, що отримати юридичну допомогу завжди можна і потрібно. Юрист з медичного права допоможе, як з звичайною консультацією, так і в поданнях до суду. А якщо виникла критична ситуація і потрібен адвокат по криміналу, звертайтесь в АО “Асмунд” і наші фахівці вирішать біль-яке питання.

Крім послуг для пацієнтів, права яких порушено чи неякісно надано медичну допомогу, медичний адвокат надає ряд послуг для лікарів. Адже, є багато моментів, коли медичним працівникам і закладам теж потрібні юридичний захист чи допомога. Юрист з медичного права надає послуги для медичних установ та лікарів :

 • сприяє в зборі всіх документів для реєстрації приватної медичної установи;
 • допомагає в отриманні медичної ліцензії для зайняття всіма видами медичної діяльності;
 • оформляє необхідні медичні документи при створенні та ліквідації державної медичної установи;
 • надає супровід при реєстрації медичного обладнання/виробів, лікарських засобів;
 • вирішує медичні конфлікти між закладами медичної допомоги та працівниками.
 • Допомагає в відновленні лікарської ліцензії;
 • розробляє внутрішні трудові договори та договори між пацієнтами про надання медичних послуг;
 • представляє інтереси медичної установи в суді.

Сьогодні, юридична допомога і юрист з медичного права потрібні не лише пацієнтам, а і лікарям. Через те, що виникає багато випадків, коли порушуються права працівників медичних закладів на робочому місці.Так само конфлікти між пацієнтами і лікарями можуть бути спровоковані не лише недбалістю лікаря чи не належним медичним обслуговуванням, а і самим пацієнтом, який з певних причин розв’язав спір.

При виникненні будь-яких конфліктних ситуацій в сфері медицини, варто звертатися до спеціаліста, який допоможе проаналізувати проблему. Юрист з медичного права насамперед запропонує залагодження спору мирним шляхом і можливо не потрібне буде звернення до суду. В раз нещасних випадків, АО Асмунд має у своєму складі адвоката з кримінального права, який допоможе відстояти ваші права в суді.

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: