image

Повернення боргів

Безсумнівно, що проблема повернення боргу для юридичних осіб і громадян, завжди була актуальною.

І боржниками виявляються не лише сусіди, родичі, які не хочуть віддавати позичені гроші. Питання актуальне для бізнесу, кредитних установ. Адже скільки є випадків, коли постачальник відвантажив продукцію, а реалізатор не віддає грошей. А про банківських боржників і годі говорити - від таких горе-позичальників кредитні установи постійно страждають.

Стягнення боргів - це нелегка справа. І в більшості випадків, вирішити самотужки проблему повернення коштів, які вже давно заборгував позичальник - неможливо. Тому, краще таку роботу довірити кваліфікованим фахівцям, які знають, як саме працювати з боржниками та недобросовісними позичальниками в рамках закону.

Адвокатське об'єднання “Асмунд” допоможе повернути борг, отримати відшкодування згідно рішення суду або оплату за поставлені товари.

Наші спеціалісти вирішать вашу проблему та збережуть ваше здоров'я та час.

Давайте розберемось, як повернути борг, щоб не порушити законодавство? Та хто допоможе в цьому питанні і вирішить проблему?

Взагалі, у випадку затримки повернення боргу підприємству чи фізичній особі, завжди в гіршому становищі виявляється власник боргу, адже він не може розпоряджатися коштами, які йому належать. Крім того, боржник не лише не хоче чи немає можливості повертати борг, але і буде ховатися, уникати кредитора.

Тим більше, що ніякі розмови, вмовляння і навіть погрози не впливають на позичальників. І такі ситуації не поодинокі.

А як повернути позичені гроші без розписки? З таким питання наші юристи стикаються ледь не щодня. Адже, випадки, коли сусід скинув сусіду гроші на карту у вигляді “позички” трапляються щодня. Або просто передав в руки гроші під “чесне слово”. І потім, боржник немає грошей, втратив роботу і ще сотні відмовок. 

В таких випадках краще звернутися до юристів, які знають, як діяти в рамках правового поля. Спеціалісти по стягненю боргів мають багаторічний досвід роботи з боржниками і мають знання не лише в сфері юриспруденції, але і володіють техніками психології спілкування.

Процес повернення боргу є складним, а в деяких випадках і займає не один рік. Тому, контроль всіх моментів та спілкування з боржником краще довірити професіоналу.

Повернення боргівВзагалі, стягнення боргів можливе декількома шляхами:

 • мирна домовленість, досудове врегулювання - переговори, які ведуть наші юристи з позичальником;
 • стягнення боргів через суд - дуже дієвий спосіб, якщо в справі є докази і розписка;
 • сприяння виконання рішення суду;
 • контроль за примусовим виконанням рішення - отримання інформації про хід виконавчого провадження.

Отже, на першій стадії врегулювання конфлікту, можна спробувати з боржником залагодити всі проблеми мирним шляхом. Тобто, юрист на переговорах може запропонувати йому розстрочку, бартер в обмін на послуги чи товар, або розглянути терміни виплати позики. До добровільного порядку врегулювання спору відноситься і пред'явлення претензії боржнику. В ній обовязково вказується термін, до якого він має розрахуватись.

Звичайно, що стягнення боргів ускладнюється, коли одна особа позичила іншій гроші без розписки. Тоді, після відмови боржника повернути борг мирним шляхом, виникає питання, що робити далі. В такому випадку, ви можете звернутися до поліції та написати заяву на горе-позичальника про те, що він заволодів вашими коштами обманним шляхом. В ККУ є стаття - Шахрайство, яку можна використати, якщо у вас немає ніяких доказів.

У випадку відмови боржника віддавати кошти добровільно, наступним кроком буде звернення до суду з позовною заявою. Звичайно, це займе більше часу, але вже ви точно будете знати, що стягнення боргу відбудеться. До заяви ваш представник має надати всі документи, покази свідків, описати всі обставини, при яких виникли боргові зобов'язання позичальника та долучити претензію.

Звертаємо увагу на те, що саме юрист допоможе досягти позитивного результату та навіть домогтися укладання в суді мирової угоди.

Але пам'ятайте, що рішення суду, це ще не повне стягнення боргів та отримання всіх ваших коштів.

Після того ще потрібно проконтролювати процес виконання рішення. Тому, тут важливо, щоб юрист постійно мав контакт з працівниками виконавчої служби. Саме наш спеціаліст по стягненню боргів вам в цьому допоможе.

Для вирішення проблеми стягнення боргів, ви маєте пам'ятати, що у вас є 3 роки, щоб звернутися до суду. Адже, строк позовної давності саме 3 роки.

Тому, якщо маєте недобросовісних партнерів-боржників, сусідів, які “годують”вас обіцянками віддати гроші, звертайтеся чим швидше.

А наш спеціаліст зі стягнення боргів вам у цьому допоможе. Наші кваліфіковані фахівці мають практику повернення боргів та позитивні рішення в суді.

Послуги спеціаліста зі стягнення боргів:

 • консультація юриста та аналіз вашої ситуації;
 • досудова робота - збір документів, надання адвокатських запитів в різні установи;
 • переговори з позичальником про мирне врегулювання конфлікту;
 • підготовка і надсилання претензії, листів-вимог;
 • складання позовної заяви до суду, клопотання та направлення їх до суду;
 • представництво інтересів клієнта в судах всіх інстанцій;
 • отримання рішення суду;
 • збір всіх документів та надання до виконавчої служби - рішення суду, виконавчий лист;
 • контроль за виконанням рішення суду.

Взагалі, повернення боргів - це складний процес. І якщо ви бачите, що ваш боржник від вас “бігає” та не бажає виконувати боргові зобов'язання, краще зверніться до спеціаліста по поверненню боргів.

Виникли питання з кредитними установами, не знаєте, як вирішити проблему з банками, звертайтесь до адвоката у кредитних спорах.

Стягнення боргів

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: