image

Як поділити майно придбане в цивільному шлюбі?

Як поділити майно придбане в цивільному шлюбі?

Кількість цивільних шлюбів в Україні зростає. Але бажання зберегти свободу у стосунках має й зворотний бік медалі: проблему поділу спільного майна. Сімейний кодекс передбачає поняття “сім'я” для офіційно не зареєстрованих відносин. Відповідно і майно, набуте у період “фактичних шлюбних відносин” належить обом на праві спільної власності. Але на практиці все доволі складно. В суді потрібно довести факт спільного проживання та статус сумісної власності майна. Що ж може слугувати доказами в законодавстві чітко не вказано. Тому варіантів багато:

  • покази свідків (про спільно проведений подружжям час, ведення господарства, проживання, відпочинок, піклування);
  • письмові докази ведення спільного бюджету (квитанції про оплату комунальних послуг, документи з готелів, квитки, туристичні путівки, спільно укладені угоди);
  • виписка з книги реєстрації церковних шлюбів, якщо пара вінчалася;
  • спільні фотографії, що засвідчують важливі події;
  • довідка з міської або сільської ради про спільне проживання;
  • будь-які документи, де подружжя вказували фактичну спільну адресу проживання.

Зверніть увагу, що фактичні шлюбні відносини законодавством визнаються лише між особами, що водночас не перебувають у зареєстрованому шлюбі з іншими. Тобто, якщо ви або ваш партнер не оформили розлучення з колишнім чоловіком або дружиною, то попри усі докази суд не визнає вас сім'єю, а майно ― спільним.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: