image

Без мого відома взяли поручителем

Без мого відома взяли поручителем

Правила гри у сфері небанківських фінансових послуг в Україні чітко не встановлені. З липня 2020 року функції регулятора перейшли до НБУ, але на практиці зміни ще не помітні. Тому непоодинокі випадки, коли фізичним особам телефонують співробітники фінустанов або колекторських компаній з приводу чужих кредитів. Підставою для звернення є солідарна відповідальність поручителя та позичальника перед кредитором.  Така норма в законодавстві справді існує. Тобто, якщо ви підписуєте договір та берете на себе зобов'язання поручителя, то й змушені сплачувати за позичальника у випадку його фінансової неспроможності. Якщо ж такого договору ви не підписували, то й про відповідальність не може йти мова. Навіть наявність особистих даних в кредитній угоді не є підставою для претензій без підпису поручителя. Лише через те, що боржник вказав ваш номеру телефону ні фінансова установа, ні колектори не можуть від вас щось вимагати. Якщо ж недобросовісний позичальник вказав ваші дані й кредитори набридають, дійте наступним чином:

  1. Вимагайте письмових звернень та надавайте письмові відповіді, жодних телефонних перемовин.
  2. Зверніться із заявою щодо правомірності дій фінансової установи до державного регулятора (на сьогодні ним є Нацбанк).
  3. Подайте відповідну заяву до правоохоронних органів.

Пам'ятайте: якщо справа дійде до суду, то закон на вашому боці. Тому відстоюйте власні інтереси й не переймайтесь чужими боргами.

 

 

Спеціалісти напряму

Впевнені в професійності наших співробітників.

Потрібна платна консультація?

Заповніть форму, та ми зв'яжемося з Вами: